До 2030 року Египет зможе отримувати 50% електроенергії з ВДЕ

Єгипет має ідеальні умови для розвитку сонячної енергетики, проте цей потенціал досі залишався невикористаним. Ситуація зміниться вже найближчим часом, з відкриттям гігантського сонячного парку Бенбан, що складатиметься з 7,2 млн окремих панелей загальною потужністю 1,8 ГВт, інформує Хайтек.

Над проектом працювали близько 30 забудовників, які встановили на віддаленій ділянці пустелі сонячні панелі і трансформатори. Нині роботи в парку завершені на 80%. Незважаючи на те, що температура в цьому районі піднімалася вище 38 ° С, в основному будівництво парку проходило без проблем. В майбутньому на станції можуть з'явитися системи зберігання енергії, які згладять добові коливання генерації.

Кілька років тому лише 9% електроенергії Єгипту надходило з відновлюваних джерел – в основному від гідроелектростанцій на Нілі. Однак дефіцит енергії і зобов'язання Паризької угоди змусили уряд вжити заходів щодо розвитку ВДЕ. За планом, до 2022 року чиста енергія повинна становити 20% енергобалансу Єгипту, а до 2035 року – 42%. Експерти з Міжнародного енергетичного агентства переконані, що потенціал ВДЕ в країні ще вищий. За їхніми розрахунками, Єгипет може отримувати половину електроенергії з ВДЕ вже до 2030 року. Сонячний парк в Бенбане відіграє ключову роль в цих планах. Він знизив вартість фотоелектричних систем в країні і продемонстрував життєздатність сонячної енергетики. Крім того, робота над проектом дозволила місцевим фахівцям отримати корисний досвід. А інвестори, натхненні будівництвом, готові вкладатися в нові, ще більш масштабні установки.

Проект також принесе користь навколишньому середовищу. Згідно з розрахунками, експлуатація сонячного парку дасть змогу уникнути потрапляння 2 млн тонн CO2 щорічно. Для Єгипту боротьба з кліматичними змінами дуже важлива, адже глобальне потепління знижує продуктивність сільського господарства, загрожує затопленням родючої дельти Нілу і збільшує частоту смертельних хвиль спеки. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка