До 2025 року сонячна енергія стане дешевшою, ніж електроенергія з вугілля чи газу

Співробітники Енергетичного інституту Франкфурта отримали цікавий висновок за результатами нещодавно проведеного дослідження: до 2025 року у сонячних регіонах сонячна енергія стане дешевшою, ніж електрика з вугілля чи газу. 

Собівартість електроенергії, виробленої на фотоелектричних сонячних електростанціях в Центральній і Південній Європі, як очікується, знизиться до 4-6% за один кВт/год до 2025 року. А до 2050 року очікується зниження собівартості електрики, отриманої з сонячної енергії, до 2-4 центів за один кВт/год, повідомляє ресурс Ibud.ua

Більше того, німецькі вчені зауважують, що проведене дослідження засноване на консервативних оцінках, оскільки технологічні інновації можуть знизити ціни ще більше. 

В даний час електрика, що виробляється великими фотоелектричними системами в Німеччині коштує дешевше 9 центів за кВт/год, що можна порівняти з електроенергією, що виробляється вугільними і газовими електростанціями при собівартості від 5 до 10 центів за кВт/год. Собівартість ядерної енергії, що виробляється сучасними АЕС, за їхніми даними становить 11 центів за кВт/год.
Проте, серед необхідних умов для отримання дешевої та екологічної чистої енергії від сонячних електростанцій у майбутньому дослідники виділяють саме сприятливі умови фінансування і стабільну правову основу.

Справа в тому, що дослідження виявило фінансові та нормативні умови до зниження цін на сонячну енергію в майбутньому. Вартість обладнання на світовому ринку впаде, незалежно від місцевих умов. Однак необґрунтовані нормативні умови в деяких країнах можуть збільшити витрати до 50% через більш високу вартість фінансування.
 
Для прикладу автори дослідження порівнюють південну Німеччину і південну Іспанію. Іспанія отримує на 50% більше світла, ніж Німеччина, але в підсумку собівартість сонячної енергії в Німеччині та Іспанії практично однакова. Пояснюється це тим, що в Іспанії високі капітальні витрати на зведення нових фотоелектричних систем.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка