До 2025 року на кожні три тонни риби в океанах припадатиме одна тонна пластикового сміття

До 2025 року у Світовому океані на кожні 3 тонни риби буде припадати 1 тонна пластикових відходів у разі не проведення належних заходів з очищення.

Такий прогноз озвучила неприбуткова організація Ocean Conservancy(Комітет з охорони океану) у щорічному звіті, передає Велика Епоха.

  • За оцінками експертів, з 1950 року у Світовому океані накопичилось понад 150 млн тонн пластикових відходів. При цьому щорічно в основну частину гідросфери потрапляє близько 8 млн тонн пластмаси, виробництво якої до 2025 року збільшиться з 250 до 380 млн тонн.
  • Більше 80% пластикових відходів потрапляє в океан з континентів і островів, а близько 20% - з рибальських та транспортних суден.
  • Північно-Тихоокеанська течія вбирає в себе до 5% пластику, який щорічно потрапляє у Світовий океан. 
  • Як зазначають у Ocean Conservancy, збір і переробка 78% ТПВ лише у п'яти країнах: Китаї, Індонезії, В'єтнамі, Таїланді та на Філіппінах – зменшить забруднення Світового океану на 23%. Подальша модернізація сміттєсортувальної та переробної інфраструктури «п’ятірки» дозволить знизити річний викид сміття в основну частину гідросфери на 50% вже до 2020 року.
  • Згідно з підрахунками організації, сьогодні забруднений Світовий океан потребує 5 млрд доларів інвестицій у рік. 

Кошти, залучені за допомогою державних і приватних інвестицій на проекти зі збору пластикового сміття, протягом наступних 20 років дозволять створити величезний ринок вторинних ресурсів. До того ж зростуть інвестиції у виробництво екологічної упаковки, вважають у Ocean Conservancy.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка