До 2020 року енергоефективність української економіки планується підвищити на 20%

Стан енергоспоживання в галузі, котра торкається кожного українця, відомий кожному. Без масштабних модернізацій не можна досягти економного та раціонального використання ресурсів, підтримувати комфорт в помешканнях мешканців, зменшувати викиди небезпечних парникових газів.
За прогнозами президента Асоціації з енергоефективності та енергозбереження, Олега Козачука, до 2020 року галузь  ЖКГ потребує вражаючі суми – 800 млрд. грн. При цьому планується отримати трикратний економічний ефект.
Першим кроком необхідно впровадити облік енергоспоживання всіма підприємствами і споживачами.
Наступні дії повинні виконуватися на основі системи енергоаудиту та з використанням системи енергоменеджменту. Це не є бюрократичні заходи, а доцільна діагностична система стану всіх процесів та будівель, котра дасть рекомендації для застосування правильних поетапних енергоефективних рішень.
Житлово-комунальна галузь споживає 30% енергоресурсів, трошки менше ніж вся промисловість. Тому така велика вага економії належить саме цій галузі.
Координувати впровадженням енергоефективних рішень буде єдиний держорган, котрий буде впливати на всі галузі економіки.

Читайте також: На Закарпатті котельні переходять з газу на місцеве паливо
Частина проектів повинна реалізовуватися на основі енергосервісних послуг. Непростий досвід таких проектів вже є. Чернігів і Луцьк проводили термомодернізації житлових будівель. Є реалізація енергосервісних проектів для виробництва та продажу тепла.

В планах до 2020 року передбачається підвищення енергоефективності економіки України на 20% і ріст використання відновлювальної енергії на 12%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка