Дніпродзержинськ отримав грант на впровадження енергозберігаючих технологій

Минулого тижня міжнародний фонд NEFCO (Північна екологічна фінансова корпорація) виділив грант у розмірі 1 млн євро на розвиток енергозберігаючих технологій Дніпродзержинська. При цьому зауважується, що повертати кошти назад не потрібно, повідомляє ресурс Vesti-ukr.com

У мерії Дніпродзержинська вже визначили, що отримані кошти будуть направлені на реалізацію чотирьох проектів. 

Найбільш масштабний проект – капремонт системи освітлення мосту через Дніпро. «Мостовий перехід – величезна споруда довжиною в 9 км, що складається з мостів, естакад, під'їзних шляхів. Ми скрізь встановимо економні світлодіодні світильники, поставимо сучасну систему управління. Зараз освітлення мосту в місяць обходиться місту в 75 тис. грн. Після реконструкції економія складе 1,7 млн КВт/год на рік, а енергоспоживання знизиться більш ніж у сім разів», – зазначив перший заступник мера Дніпродзержинська Андрій Білоусов. 

Також на отримані кошти планують реконструювати будівлю школи №37, медамбулаторію №1 і центр первинної медсандопомоги №3. В планах – утеплення фасадів, дахів, цоколів, заміна систем опалення та водопостачання. Очікується, що подібні заходи допоможуть знизити споживання цими установами енергоресурсів в два рази. 

«Зараз будуть проведені тендери, влітку отримаємо гроші, і до кінця року роботи будуть виконані. Контролювати витрати грошей будуть аудитори NEFCO та міська влада. І якщо хтось із городян поцікавиться звітами, ми їх приховувати не будемо», – говорить Андрій Білоусов.
 
Наразі чиновники не можуть точно повідомити, скільки саме грошей витратять на освітлення мосту і скільки на інші цілі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: