Для впровадження енергозберігаючих технологій на Львівщині можна взяти безвідсотковий кредит

Кожного дня збільшується кількість «страхів» про оплату за тепло, за газ, за електроенергію. Подорожчання всіх енергоносіїв стало реальністю. Тому потрібно робити конкретні кроки для захисту свого гаманця від величезних рахунків.

Кілька днів тому багато уваги було приділено питанням економії. На це були націлені всі акції під час «Європейського тижня сталої енергії», котрий активно пройшов у Львові з 23 по 27 червня. Щоб отримати кращий ефект від подібних заходів, група пропагандистів  енергозбереження продовжує активну роботу і в наступні тижні.

Цього тижня зроблено акцент на використання механізмів фінансування енергозбереження для населення, котрі має Львівська область. Обласна програма відшкодування відсотків дозволяє зменшити грошове навантаження для тих, хто веде утеплення будинків, міняє вікна чи котли, використовує відновлювальну енергію.

Сьогодні за ініціативи Центру енергозбереження було обговорено механізм роботи з мешканцями в кредитній спілці «Єднання», котра є учасником Програми енергозбереження. Попередні роки популярними були кредити на заміну вікон, тепер і кредити на заміну котлів.  15% річних повертає обласна адміністрація. Цікаво, що користувач кредиту не має потреби йти в адміністрацію, немає потреби «просити» знижки. Все вирішує спілка.
                                          
Вибравши потрібну технологію чи обладнання для енергозбереження, мешканець приносить рахунок від організації в кредитну спілку, надає документи про доходи, за мізерні кошти стає членом спілки і отримує кредит. Оплату проводить рівними частинами. Щомісячно з адміністрації в спілку для цього мешканця поступають 15% відшкодування, котрі здешевлюють його кредит.

Ще далі пішов Банк Львів. Оновлено одне з відділень, на вул.Франка,12. Тут мешканці можуть ще й дізнатися про енергозберігаючі технології на міні-виставці.

Центр кредитування Енергозбереження3.jpg
                                    
Сьогодні цим успішним досвідом впровадження енергозбереження цікавився Вячеслав Гусєв, котрий хоче пропонувати використання цього варіанту в інших областях, де працюють його реалізації енергозбереження від Польсько-українського проекту Паусі.

Крім цього він зрозумів, що його родичі з Городоцького району Львівщини можуть скористатися вигідною схемою фінансування для утеплення будинку, тому що в цьому районі,  крім відшкодування 15% від обладміністрації, є ще й відшкодування 10% від райадміністрації. Кредит на три роки виходить безвідсотковим! В банку можна зробити розрахунок і отримати графік платежів, котрий дасть простіше розуміння вигідності такого кроку.
 
Енергоощадність – крок до зменшення споживання газу – дає часткову енергонезалежність.

Якщо вас зацікавила дана тема, обов'язково дізнайтеся як НЕ МОЖНА утеплювати будівлі (український досвід).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка