Для регіонів без електроенергії розробили гравітаційну лампу

Для того щоб отримати світло, необхідно застосувати енергію - електричний струм або гас для гасової лампі. Проте у мільйонів людей у світі немає доступу до цих ресурсів.  Гравітаційна лампа як абсолютно нове джерело світла допоможе частково вирішити проблему освітлення.

Гравітаційна лампа GravityLight є технічно простою системою, яка складається з маленького світлодіодного світильника, міні-генератора і гирі вагою 10 кг. Гиря піднімається на ланцюзі, а потім  під дією сили тяжіння повільно сповзає вниз. В процесі цього генератор виробляє електроенергію для світильника. Гиря у вигляді наповненого мішка може складатися з піску, каменів або води. Світловіддача гравітаційної лампи обмежена, але її вистачає для читання протягом півгодини. 

6.png

За рейтингом американського журналу "Time",  гравітаційна лампа належить до 25 кращих винаходів 2013 року за те, що виробляє електроенергію без витрат і шкоди для довкілля. Ідея винаходу належить британським дизайнерам Мартіну Ріддіфорду і Джиму Рівзу. Винахідники вже працюють над створенням подібної конструкції SatLight, яка дозволить слухати радіо або зарядити мобільний телефон.


Нині прототипи лампи проходять тестування в багатьох країнах за різних умов експлуатації. Серійне виробництво почнеться вже у 2015 році. Попередня ціна лампи складає 4,50 євро.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: