Для пропагування енергозбереження у Польщі дозволяють бажаючим пожити в енергоощадному будинку

Біля Кракова, в с.Михаловичі збудували енергоощадний «розумний» будинок, який економить кошти на утримання будинку за допомогою впроваджених сучасних проектних та технічних рішень. Крім інших рішень, там встановлено тепловий насос з рекуперацією фірми Viessmann, яка є партнером проекту пропагування таких будинків.

20 травня 2013 року у цей будинок на місяць переселилася трьохособова сім’я. Розпочався просвітницький проект «Будуй з енергією». Ціль проекту – збирання і розповсюдження інформації про користь енергоощадних і пасивних будинків. Цілий місяць за ситуацією в будинку слідкували учасники команди реалізаторів будинку, щоб приготувати для телебачення матеріал про енергоощадність і пасивне будівництво. 

9.jpeg
 
Родина не мала до цього знань про «розумний» будинок і про енергоощадні технології. Кілька експертів супроводжують проект, щоб відповідати на запитання від телеглядачів, котрі щоденно можуть оцінювати стан проживання вказаної сім’ї. 

Деякі запитання та відповіді, котрі зберігаються в архівах проекту, приведено нижче:

Пройшло 2 місяці після завершення експерименту. На запитання про те, чого найбільше не вистачає в звичайному будинку, до котрого повернулася сім’я, була відповідь про те, що було б добре користуватися рекуператором. Адже в жаркі дні в звичайному будинку перебувати дуже важко, а в «проекті» вистачало збільшити потужність рекуператора і охолодження від теплового насоса, щоб мікроклімат приміщення був комфортним. 
  
Зовнішня частина теплового насосу створювала трохи шуму, але вона знаходилася на вулиці і тим не дуже переймалися.

Кошти для обігрівання енергоощадного будинку практично вдвічі менші від вартості для звичайного будинку. Економія може бути ще більшою. В кожному будинку це відбувається по різному, адже різні проекти, кількість мешканців, різні домашні побутові уподобання. Все треба прораховувати і враховувати. 


Відповіді на питання про економію від окремих енергоощадних елементів були такими. Сонячні колектори знижують плату за енергію на 10-15%, рекуперація економить 25%, підлогове обігрівання від теплового насоса економить 40% по відношенню до використання газу. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: