Для Києва мають намір розробити першу в Україні кліматичну стратегію

Для Києва мають намір розробити першу в Україні кліматичну стратегію.

Як запевняє співкоординатор кампанії "Міста для життя. Київ" Валентин Низковолосов, документ поверне столиці славу найзеленішого міста Європи, передає Источник.info.

«Прикладів кліматичної стратегії в Україні немає – така практика не дуже поширена навіть у Європі та Америці, - розповідає активіст. – Комплексна стратегія, яка передбачає підвищення енергоефективності будинків, впровадження енергоефективних технологій, відновлювальних джерел енергії, розвиток транспортної та велоінфраструктури; моніторинг атмосферних викидів; озеленення і створення зелених зон, здатна якісно змінити місто на краще".

Як розповів Валентин Низковолосов, розробку кліматичної стратегії Київська міська адміністрація замовляла ще у 2013 році. «Зараз ми плануємо разом з чиновниками та експертами підняти та оновити документ, якого ніхто не бачив, - і нарешті затвердити його, - пояснює активіст. - Це будуть заходи стійкості до екстремальних погодних умов: смогу, аномальної спеки, хвиль тепла – приміром, середня температура поверхні Лівого берега, в житлових кварталах якого немає дерев і ніякої зелені, набагато вище, ніж, наприклад, у Голосіївському районі, де є парк, а також пункти про зменшення відходів, роздільний збір сміття, створення системи екоосвіти».

Кліматична стратегія також передбачатиме участь громадян у формуванні міського простору, продовжує Валентин Низковолосов.

"Процес прийняття документу плануємо почати у червні, - прогнозує активіст. – Такі справи швидко не робляться, але до кінця року або до травня 2018 року сподіваємось впоратись".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка