Дівчина з Маріуполя запропонувала утилізувати поліетилен за допомогою личинок жуків – і виборола золото на олімпіадах у США та Бразилії

Катерина Малкіна з Маріуполя знайшла личинок жуків, які повністю перетравлюють поліетилен – і виборола золото на Міжнародній олімпіаді геніїв у США та науковому конкурсі у Бразилії.

Вперше ефективний метод з утилізації пластикових відходів дівчина презентувала у 14-річномі віці на олімпіаді з біології у Нідерландах у 2016 році.

Більше півроку 9-класниця готувалась до міжнародного змагання, досліджуючи і вивчаючи різних личинок і жуків. Як результат, на міжнародній олімпіаді з біології у Нідерландах Катерина Малкіна посіла друге місце.

Ідея переробляти пластик за допомогою мікроорганізмів з’явилась у старшокласниці після того, як вона потрапила у смог, передає Рубрика

«Якось ми з батьками у Маріуполі потрапили у сильний смог – виявилось, що це підпалили листя, перемішане з пластиковими відходами, - згадує дівчина. – Тоді ж ми з викладачем біології В’ячеславом Пономарчуком знайшли матеріал про личинки молі, яка здатна поїдати поліетиленові пакети – було цікаво, як живі організми можуть перетравлювати пластик».


Катерина Малкіна почала експериментувати і зробила відкриття: личинки жуків для рептилій здатні перетравлювали пластикові пакети.

«Це повністю безвідходний метод – у екскрементах личинок не залишається навіть мікрогранул пластику, - каже вона. – 100 личинок можуть з’їсти 1,7 грамм поліетилену в день – це пакет-майка, який в залежності від розміру важить 1,4-1,5 грамма».

Зараз Катерина Малкіна вчиться у Канаді і продовжує займатися науковими розробками.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: