Десять аеропортів Швеції підготують для електролітаків

У Швеції планують обладнати всі десять аеропортів інфраструктурою для обслуговування електричних літаків.

Така мета закладена у стратегії затвердженій державним оператором Swedavia, передає khovar.

Компанія планує побудувати стоянки для літаків і вантажну техніку, а також встановити джерела живлення для електролітаків. До 2025 року державний оператор шведських аеропортів має намір запустити перший комерційний електричний маршрут.

В якості першого кроку Swedavia почне експлуатацію випробувального полігону для електричних літаків в аеропорту Оре-Естерсунд вже цієї осені.

У компанії впевнені, що аеропорт Оре-Естерсунд в центральній Швеції, недалеко від норвезького кордону, є ідеальною відправною точкою для стратегії електрифікації, оскільки в аеропорту вже знаходиться випробувальна зона для прототипів і безпілотних літальних апаратів. Інший кінець випробувальної зони знаходиться в аеропорту Рерус в Норвегії.

Випробувальна зона між двома північними аеропортами була створена в рамках проекту ЄС "Зелена дорога", розпочатого в 2019 році. У планах компанії також є проект з вивчення потенціалу електрифікованих рейсів між Швецією і Фінляндією. У довгостроковій перспективі Swedavia планує обладнати інфраструктуру для обслуговування електричних літаків у всіх десяти аеропортах компанії по всій Швеції.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка