Дешевий газ для населення: кому це вигідно?

Через низькі тарифи на газ Україна багато років поспіль дотувала опалення у заможних будинках на 180 тисяч гривень щорічно.

Згідно зі звітом Світового банку, найбагатші українці отримують у середньому в два рази більше державної допомоги у вигляді дешевого газу, ніж найбідніші, а за даними Нафтогазу цей розрив може бути ще більшим, передає Вusinessviews.

Так, за українські родини, які живуть у будинках площею 100 кв. м і споживають 2,5-3 тис. кубометрів газу у рік, держава доплачує близько 21 тис. гривень, тоді як за власників великих будинків, які споживають значно більше газу, - у середньому 180 тисяч гривень у рік.

Уряд постійно витрачав гроші населення – податки, кредити - на утримання низьких тарифів на дуже дорогий газ.


Дешевий газ зменшив і золотовалютні резерви держави та відповідно знецінив гривню.

При переході на ринкові тарифи на газ заможні українці сплачуватимуть повну вартість споживаного газу, а бідні будуть отримувати субсидію. Зменшиться корупційна складова, адже пільга надана всій галузі не має конкретного одержувача і виходить з-під контролю.

Ринкова ціна на газ забезпечить надходження у бюджет, які можна було б інвестувати у видобуток власного газу і зменшити закупівлю блакитного палива у інших країн. До того ж з’явиться можливість фінансувати установку лічильників та впроваджувати програми з енергоефективності.


На додачу, країна безвідповідально витрачає дорогий ресурс. Наразі Україна споживає газ на рівні розвинених промислових країн і у 2014 році обійшла у цьому питанні Францію. І це при тому, що середньостатистичний француз у 14 разів багатший за пересічного українця.


При цьому населення зазвичай справно розраховується за газ, чого не скажеш про великий бізнес, який належать олігархам.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка