Державно-приватне партнерство допомагає «втікати» від газу

В Гусятинському районі на Тернопільщині знайшли і використали спосіб ввести в дію твердопаливну котельню без коштів державного бюджету, яка забезпечила зменшення споживання газу і використання місцевого палива. Реалізацією проекту зайнялося ПП «Гусятин-тепло» на принципах державно-приватного партнерства.

Нова котельня обслуговує Гусятинську центральну комунальну районну лікарню, де обігріваються 11 корпусів лікарняного закладу. Це дозволить зекономити витрати на опалення до 20-25%.

Відкриття котелень, які використовують альтернативні види палива, у наш час є дуже важливим кроком для забезпечення незалежності в енергетичній сфері. Для країни в цілому: зменшується потреба витрачання коштів на закупівлю дорогого «політичного» палива в сусідній країні. А для місцевої організації, яка створює котельню на твердому паливі, стає можливим створити нові робочі місця і використовувати місцеві види сировини для роботи котельні.   

Принцип державно-приватного партнерства в цьому проекті дозволив реалізувати задум не чекаючи на покращення стану державного бюджету, з якого могли б прийти кошти. Проектна вартість цієї котельні становить 1,2 млн гривень. І забезпечення цих коштів було проведено приватною компанією, яка буде виробляти і продавати «нове» тепло, повертаючи собі затрачені кошти.

В 2013 році Гусятинська  центральна комунальна районна лікарня виплатила за використання природного газу 1,106 млн гривень. А нові котли зекономлять 200 тисяч гривень. Газова котельня переведена в режим резерву і, при потребі, лікарня зможе використовувати і стару котельню. В новозбудованій котельні встановлено 2 котли марки АРМ 830, виготовлені Коростенським заводом, які можуть спалювати вугілля, пелети і дрова. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка