Державна регуляторна служба не погоджувала введення нового акцизу на «зелену» енергію

Державна регуляторна служба не погоджувала проект закону № 5600 про запровадження нового акцизу для «зеленої» енергії станом на кінець липня.

Про це повідомила Українська Вітроенергетична Асоціація з посиланням на лист ДРС, передає glavcom.ua

«Підготовлений урядом проект закону №5600 прямо порушує взяті перед інвесторами у ВДЕ зобов’язання у рамках підписаного Меморандуму про Взаєморозуміння та фактично скорочує розмір «зеленого» тарифу на додаткові 3,2%, законопроект ще й досі не отримав погодження Державної регуляторної служби України(ДРС), – йдеться у заяві УВЕА. – Більше того, документ навіть не надходив до ДРС, що є порушенням закону про засади державної регуляторної політики».

Українська вітроенергетична асоціація звернулась до ДРС з проханням довести до відома профільний Комітет Верховної Ради України (Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики) про неможливість розгляду, схвалення і, відповідно, винесення на розгляд Верховної Ради України та вчинення всіх інших/подальших дій щодо проект закону №5600 у рамках законотворчої процедури, без врахування рішення Державної регуляторної служби України щодо регуляторного впливу зазначеного проекту Закону.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на початку червня зареєстрував законопроект № 5600 щодо внесення змін до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на зелену енергію в Україні за ставкою 3,2%. 1 липня цей законопроект був підтриманий у парламенті у першому читанні.

5 липня профільні асоціації відновлюваної енергетики заявили, що наміри Кабміну запровадити акцизний збір на зелену електроенергію є порушенням наданих раніше гарантій державою та порушенням зобов’язань перед міжнародними інвесторами.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка