Деревина, торф, лушпиння, солома, кукурудза перетворюються в пелети

Заміщення газу при опаленні будівель може відбуватися із застосуванням дерева та деревних відходів. Але процес вироблення тепла таким способом є нестабільним та вимагає багато ручної праці при обслуговуванні котла. Прогресивнішим способом є використання пелет, котрі отримують з біопалива на спеціальних технологічних лініях або за допомогою окремого пристрою. Характеристики такого палива є нормативними і пелети піддаються автоматизованій подачі в котли.

Пелети це невеликі гранули у формі циліндрика стандартного розміру. Подрібнену біомасу, котрою може бути деревина, торф, лушпиння соняшника, солома, кукурудза, спресовують і отримують паливо з теплотворною здатністю в межах 5 кВт*год з  кілограма палива. Така кількість тепла від пелет замінює 0,5л дизельного палива або 1,5 кг дров.
 
9.JPG

Перевагами пелет є наступне:

- Можна чітко вирахувати потребу палива і замовити необхідну кількість, що не завжди вдається зробити при використанні дров;

- Займають набагато менше місця;

- Можуть пакуватися в поліетиленові мішки по 15 кг, що робить складування зручним та чистим;

- Мають екологічніші показники спалювання – зола отримується в межах 0,5-3%;

- Пристосовані для автоматизованої подачі з бункера в котел, що дозволяє кількаденні перерви у завантаженні бункера.

11.jpg
 
При виборі котла на пелети варто скористатися порадами спеціалістів та підібрати котел «без запасу». Надлишкова потужність котла приводить до використання його на меншій температурі, а це знижує коефіцієнт корисної дії і приводить до конденсату на зовнішніх стінках котла і є ризик появи іржавіння ззовні.

Пелетні котли комплектують шнеком і бункером, що створює повний комфорт для споживача. Не автоматизується видалення золи. Але останньої повинно бути від 0,5 до 3 кг при спалюванні кожних 100 кг пелет.

Варто слідкувати за чистотою теплообмінника і проводити регулярну чистку, щоб отримувати нормативну віддачу тепла від пелет. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка