Депутати проголосували за скасування ввізного мита на електромобілі, але не підтримали скасування ПДВ

25 листопада депутати проголосували за один із законів, який спрощує ввезення в Україну електромобілів. Законопроект №1674 прийняли в цілому, тепер він піде на підпис президенту, повідомляє ресурс AIN.ua.

Мова йде про законопроект №1674 від 28.12.2014 про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України» щодо скасування ввізного мита на електромобілі.

Однак другий законопроект, який скасовує ПДВ на електромобілі, відправили на повторний розгляд (проект закону №1912 від 02.02.2015). Передбачені документами податкові пільги діятимуть до 1 січня 2020 року.

Після вступу в силу закону про скасування мита вартість основних марок електромобілів в середньому впаде приблизно на $900, але якщо б прийняли обидва закони, ціни впали б помітніше.

«Наприклад, якщо зараз Nissan Leaf коштує у нас в країні приблизно $ 42 000, то після того, як закони набудуть чинності, його ціна впаде до $ 30 000. А таке ж авто з пробігом буде коштувати $ 16 000 замість $ 20 000. А ціна на базову модель Tesla Model S знизилася б зі $ 100 000 до $ 65 000», - зауважують спеціалісти проекту з популяризації «зелених» авто в Україні ElectroCars. 

Що стосується законопроекту №1912, то депутатам не подобається, що скасування податку поставить імпортерів у нерівні умови та скоротить надходження до бюджету. 

У світі це питання вирішується по-різному: у США стимулюють розвиток цієї галузі податковими кредитами. У Франції виплачують одноразовий бонус за електромобіль, який компенсує різницю між ПДВ на авто з ДВС і електрокар, але при цьому менше різниці базової вартості таких машин.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка