Депутатів ВРУ закликають підтримати законопроєкт про обмеження промислового забруднення

Громадські екологічні організації закликають депутатів підтримати законопроєкт №4167 про промислове забруднення, який наразі активно обговорюється в комітетах Верховної Ради. Цей закон покликаний закласти основи реформи у сфері попередження, зменшення та контролю промислового забруднення з метою ефективного регулювання впливу на довкілля великих забруднювачів.

«Як і у країнах ЄС, підхід законопроєкту №4167 базується на технологічному вдосконаленні підприємств з метою збереження здоров’я населення та мінімізації шкоди довкіллю, дасть можливість українському свідомому бізнесу стабілізувати інвестиційне планування у зв’язку з запровадженням однакових прогнозованих екологічних вимог, і як наслідок  створити додаткові можливості і переваги для національного виробника», – йдеться у зверненні громадської організації «Екодія» до голів економічного та екологічного комітетів ВРУ.

«Екодія» також зауважує, що комплексна реформа передбачена законопроєктом №4167 в повній мірі відповідає Національній економічній стратегії на період до 2030 року, затвердженій Постановою КМУ № 179 від 3 березня 2021 року, а також спрямована на виконання зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, в рамках якої Україна взяла на себе зобов’язання у сфері європейської інтеграції та приведення законодавства у відповідність до норм та стандартів ЄС щодо захисту від промислового забруднення.

Водночас, активісти ГО «Save Dnipro» звертають увагу на те, що прийняттю цього законопроєкту активно опираються власники найбільш зношених та брудних підприємств, отриманих в ході приватизації радянської важкої промисловості.

«Власники вугільних електростанцій, чиновники та лобісти несвідомого бізнесу протиставляють економіку та захист довкілля, тоді як увесь сучасний світ давно прийшов до того, що зелені технології запускають економіки в умовах кризи. Більше того, це єдиний шлях виживання як окремо взятої економіки, так і людства загалом. Україна не має вестися на шантаж власників станцій, бо це нескінченний шлях в нікуди. Без жорстких вимог щодо екологічної модернізації український бізнес радо все ігнорує, виводячи кошти з країни. Це має змінитися раз і назавжди», – каже голова «Save Dnipro» Ірина Черниш.

На думку громадськості невідкладне прийняття даного законопроєкту є критично важливим в частині забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля, а також необхідною умовою для «зеленої» модернізації промисловості. На противагу, відхилення або затягування його розгляду несе значну загрозу екологічній безпеці України, яку відповідно до національного законодавства повинна забезпечувати держава.

Активісти також відзначають, що екологічна ситуація в Україні є критичною і погіршується з року в рік у зв’язку з неконтрольованими викидами найбільших промислових забруднювачів, в тому числі через несанкціоновані скиди у водні об’єкти, землю та забруднення атмосфери отруйними речовинами.

Питання екологічної безпеки наразі перебувають у фокусі уваги Президента України. Так, згідно з рішенням РНБО, затвердженим Указом Президента від 23 березня 2021 року передбачено ряд заходів для забезпечення екологічної безпеки і захисту довкілля на території України, в тому числі стосовно запровадження обов’язкових автоматизованих систем контролю викидів забруднюючих речовин промисловими підприємствами.

Національна економічна стратегії на період до 2030 року передбачає «забезпечення взаємовигідної торгівлі з країнами світу та досягнення розширеного доступу до зовнішніх ринків та підвищення конкурентоспроможності українських товарів та послуг, створення позитивного іміджу країни та забезпечення присутності українських виробників на міжнародних ринках» та «забезпечення високого рівня здоров’я та високих показників тривалості життя».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка