Де шукати гроші для «зеленого» бізнесу

Впровадження «зелених» технологій допомагає бізнесу економити, а планеті — виживати. Адже ресурсозбереження, енергоефективність та інші кліматично дружні інновації спричиняють зменшення викидів парникових газів в атмосферу. І поки хтось й досі не вірить, що зміна клімату насправді відбувається, ціла галузь «зеленого» бізнесу вже формується і в Україні. В тому числі, завдяки міжнародній фінансовій підтримці.

Збереження довкілля є настільки актуальною темою в Європі, що різні уряди і організації активно підтримують дружні до клімату технології. За словами Сергія Масліченка, Директора департаменту енергоефективності та змін клімату ЄБРР в Україні, банк профінансував понад 170 «зелених» проектів в Україні на загальну суму 3 млрд євро. «Зелений» експорт України вже становить $350 млн і продовжує зростати, слідуючи світовому тренду. Головний економіст ЄБРР Мартін Поспішил озвучив прогноз, що глобальний обсяг «зеленої» торгівлі до 2020 року виросте щонайменше втричі — до $2-3 трлн. Тож перспективність впровадження кліматичних технологій для бізнесу не викликає сумнівів.

В Україні сьогодні діють кілька міжнародних та внутрішніх програм, які допоможуть залучити додаткове фінансування на «зелені» проекти. У цій добірці зібрана інформація про актуальні можливості, доступні українським компаніям.

Для тих, хто здійснює енергетичний перехід

Німецьке енергетичне агентство DENA щорічно організовує конкурс Start Up Energy Transition, в якому можуть взяти участь стартапи, що розробляють продукти для сфери енергетики. Енергетичний перехід — це впровадження альтернативних, відновлюваних джерел енергії і відмова від застарілих, неефективних рішень в енергетиці, які негативно впливають на довкілля.

Проекти, які можуть подати заявку на участь в конкурсі, повинні працювати за одним із вказаних напрямків:

● низьковуглецеве виробництво;

● «розумні» мережі, платформи та кібербезпека;

● енергоефективність, «розумні» пристрої та сховища;

● інноваційна мобільність.

● Також передбачено спеціальний приз: доступ до якості та реалізація Цілі сталого розвитку ООН (SDG) 7 — «забезпечення доступу до прийнятної, надійної, сталої та сучасної енергії для всіх».

ТОП-100 учасників (фіналісти та переможці окремих категорій) отримають можливість продемонструвати свої ідеї та розробки на 24-му Всесвітньому енергетичному конгресі в Абу-Дабі в 2019 році. Фіналісти отримають компенсацію транспортних витрат і проживання 2-х учасників від команди на час проведення SET Tech Festival. Переможці в кожній з категорій отримають грошовий приз до 10 000 євро.

Прийом заявок триває до 31 січня 2019 року включно. Більше деталей про умови конкурсу і подача заявок — на сайті конкурсу.

Для «зелених» інноваторів, які готові на співфінансування

Українські розробники кліматичних технологій можуть взяти участь в програмі «Кліматичні Інноваційні Ваучери». Мова не тільки про тих, що працюють в енергетиці — тут спеціалізація учасників може бути набагато ширшою. Як зрозуміти, що ви розробляєте саме кліматичні технології? Організатори програми в Україні, НГО Greencubator, роз’яснюють:

● технології, що зменшують використання викопного палива і економлять енергію

● збільшують рівень використання відновлюваних джерел енергії

● знижують викиди закису азоту або метану від сільськогосподарських процесів

● полегшують адаптацію до змін клімату

● іншим чином зменшують викиди парникових газів

Переможці отримають грант розміром до 20 000 євро. Брати участь можуть як розробники ІТ-продуктів, що дозволяють зменшити використання енергії, а також виробники обладнання, що забезпечує ефективніше використовувати ресурси.

Прийом заявок триває до 1 лютого 2019 року включно. Більше деталей та подача заявок — насайті програми.

Для тих, кого цікавить польський ринок

Польське агентство з розвитку підприємництва, Європейський союз, ініціативи Smart Growth та Start in Poland організовують програму Poland Prize by AdVentures. Участь в ній можуть брати українські компанії, що зацікавлені у поширенні бізнесу на польський ринок, адже учасники отримають змогу масштабувати свою ідею через партнерство з великими корпораціями в Польщі з можливістю вийти на ринки інших європейських країн.

Перевага надаватиметься B2B-рішенням та проектам, які можна застосовувати на виробництві. Подаватися можуть компанії, що працюють за одним з наступних напрямків:

● роботизація і кібербезпека;

● інтернет речей;

● нові матеріали для виробництва;

● агробізнес та хімія;

● біотехнології;

● енергетика;

● електромобільність,

● космічні технології.

Компанії отримують до 50 000 євро грантових коштів або до 12 000 євро експертними послугами, а також доступ до інфраструктури великих компаній.

Більше деталей та подача заявок — на сайті програми.

Співпраця з Держенергоефективності

Окрім участі в закордонних програмах з підтримкою від європейських партнерів, компанії можуть долучатися до ініціатив, які впроваджує український державний сектор. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України реалізовує програми з підтримки відновлюваної енергетики. За словами Сергія Савчука, який очолює установу, на запуск нових потужностей відновлюваної енергетики (майже 1000 мВт) з початку 2015 року було залучено близько 880 млн євро інвестицій.

Компанії, що працюють у галузі відновлюваної енергетики та енергоефективності, можуть долучитися до спеціального онлайн-проекту UA MAP. На інтерактивній мапі зібрані відомості про енергоефективні розробки, і єдиний їх перелік сприятиме залученню інвестицій в українські «зелені» проекти. Принаймні, на це сподіваються розробники сервісу.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка