Де можна моніторити онлайн якість повітря в Києві?

Проблема забрудненості повітря в Києві стала однією з найобговорюваніших у соцмережах. Водночас міська влада заявляє, що аномальних перевищень шкідливих речовин у повітрі не зафіксовано. Підбірку з онлайн-сервісів, які допомагають проводити моніторинг рівня забруднення повітря в столиці зібрала редакція AIN.UA.

Онлайн-карта air.kyivsmartcity.com

Це один з проектів міської ініціативи Kyiv Smart City. Дані про якість повітря представлені на карті, інформація на ній оновлюється кожні 10 хвилин. Можна вибирати район міста і перевіряти склад повітря за різними показниками: формальдегід (CH₂O), діоксид азоту (NO₂), чадний газ (CO) і т.д. Якість повітря показується в одиницях. 100 одиниць – дуже чисте повітря, відповідно, чим нижча цифра, тим гірший стан повітря в даному районі. Тут же можна спостерігати, як зміст таких речовин змінювався в цьому районі за певний період часу.

Telegram-бот «Індекс якості повітря»

Цей бот в листопаді минулого року запустив київський розробник Любомир Мілевський. Зараз він обробляє дані від датчиків PurpleAir. Бот оновлює дані раз на годину, забруднення вимірюється за американським стандартом EPA, у нього чотири рівні: 0-50 – все добре, 51-100 – ризик для здоров'я незначний, 101-150 – є ризик для здоров'я, краще не гуляти довго, більше 150 – небезпечно. Тут можна вибрати район проживання або ж вислати свої координати.

Чат-бот SaveEcoBot

Це проект дніпровських активістів з групи Save Dnipro. Він призначений для моніторингу екологічної ситуації (дані з держреєстру ОВС, оцінки впливу на навколишнє середовище), але з березня 2019 року в ньому, зокрема, можна перевіряти рівні забруднення повітря в Дніпрі, Києві та Івано-Франківську.

Він працює в Facebook Messenger і Telegram. Щоб перевірити рівень забруднення у себе в місті, потрібно вибрати пункт «Забруднення повітря» і потім – конкретну станцію моніторингу. Тут же можна підписатися на апдейти за змінами стану повітря.

Онлайн-карта Windy.com

Це карта погоди, але якщо зайти в налаштування і потім вибрати пункт Air Quality, можна перевірити стан повітря у себе в місті

Сервіс моніторингу AirVisual

Показує загальний індекс забрудненості повітря і забрудненість частинками PM 2.5 (пил та інші дрібні частинки). Тут можна вибрати не тільки Київ, а й інші міста України. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка