Данія створить «енергетичні острови» для вітропарів потужністю 4 ГВт

Уряд Данії підтвердив намір побудувати перші в світі «енергетичні острови» в рамках нового Плану дій в галузі клімату. Вони стануть центрами експлуатації і облуговування розміщених поблизу від них офшорних вітрових електростанцій, передає RenEn.

Планується будівництво двох центрів потужністю 2 ГВт кожен, один в Північному морі, інший в Балтійському. У Північному морі буде створено штучний острів. Міністерство енергетики країни заявило, що потужність цього проекту може бути згодом збільшена до 10 ГВт.

Центр в Балтійському морі буде базуватися на існуючому острові Борнхольм. Цей проект просувала енергетична компанія Данії Orsted. Уряд зазначає, що офшорні вітроенергетичні острови є частиною комплексного кліматичного плану, який переводить амбітні кліматичні цілі в конкретні дії.

Острови забезпечують ефективніше використання морських вітрових ресурсів віддалених від узбережжя і зменшують потребу в нових вітрових електростанціях на суші. Міністр клімату і енергетики Ден Йоргенсен сказав, що вартість об'єктів складе приблизно 14,7 доларів США. Він також зазначив, що переважна частина буде фінансуватися приватними інвесторами без державних субсидій або з невеликою підтримкою.

Обидва центри і офшорні вітрові електростанції повинні бути створені до 2030 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: