Данія планує встановити морські вітрогенератори загальною потужністю 10 ГВт

Данія планує встановити морські вітрогенератори загальною потужністю 10 ГВт навколо одного або декількох штучних новозбудованих островів.

Про це йдеться у прийнятому 6 грудня законі про клімат, який передбачає скорочення до 2030 року викидів парникових газів до 70% від рівня 1990 року і досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року, передає .

Проект покликаний забезпечити електроенергією до 10 мільйонів домогосподарств.

Потужність нового вітропарку, який буде фінансуватися, головним чином, приватним сектором при загальній вартості 200-300 млрд данських крон (£22,5 млрд - 33,8 млрд), буде у п'ять разів більшою, ніж поточна потужність вітроенергетики Данії, заявив міністр клімату та енергетики Ден Йоргенсен.

"Якщо ми хочемо реалізувати величезний потенціал морського вітру, то повинні бути розроблені нові технології для перетворення зеленої енергії на паливо для літаків, суден і промисловості, - додав Ден Йоргенсен. – Наразі шукаємо територію для реалізації проекту, зокрема, у Північному і Балтійському морях".

Міністерство клімату та енергетики передбачило 65 мільйонів крон у бюджеті-2020 на дослідження зі зберігання та перетворення вітрової електроенергії, яку не зможуть спожити 6 мільйонів данців, у «зелений» водень.

Вісім з 10 партій у данському парламенті схвалили новий закон про клімат, який крім встановлення жорстких нових цільових показників викидів і введення жорсткого механізму контролю зобов'язує уряд щорічно представляти конкретні проекти з декарбонізації кожного сектора - від енергетики до транспорту і сільського господарства.

"Ми вирішили досягати необхідного, - сказав Ден Йоргенсен. – Законодавчо прийнятим законом про клімат, Данія може стати прикладом для наслідування».

Данія отримала 41% електроенергії від вітру у 2018 році - найвищий рівень у Європі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: