Дахові та фасадні сонячні панелі можуть покривати половину енергопотреб стандартної офісної будівлі

Вчені з Німеччини підрахували, що дахові та фасадні фотоелектричні системи можуть покривати майже 40% загальних потреб стандартної офісної будівлі, пише PV-magazine.

Скільки потреб в електроенергії офісної будівлі можна задовольнити за допомогою встановленої фотоелектричної системи? Група дослідників з Центру досліджень сонячної енергії та водню Баден-Вюртемберг (ZSW), Німеччина, зараз намагається дати відповідь на це питання, використовуючи власні дані, отримані з фотоелектричної системи на даху та фасаді, встановленої на будівлі в Штутгарті.

Вчені виявили, що електроенергія від покрівельних та фасадних модулів може покривати майже 40% загальних потреб стандартної офісної будівлі. Своє моделювання дослідники базували на типовій п'ятиповерховій адміністративній будівлі. Якщо припустити, що чверть всього фасаду та 30% площі даху покриті сонячними панелями, то фотоелектрична система повинна мати встановлену потужність 131 кВт та виробляти близько 115 000 кВт-год електроенергії на рік.

«Лише фасади забезпечують 29% електроенергії, спожитої протягом року», – пояснив Дітер Гейєр, керівник проекту ZSW. Близько 58% згенерованої сонячної енергії можна використовувати на місці.

Високий рівень самоспоживання можливий без встановлення акумулятора.

«Це пов'язано з тим, що офісні будівлі в основному потребують електроенергії протягом дня, тому значну частину генерованої сонячної енергії можна використовувати одразу протягом дня», – сказав Гейєр. Крім того, при належній орієнтації сонячні фасади виробляють електроенергію переважно вранці та ввечері, тоді як дахові електростанції в основному виробляють електроенергію в полудень.

Згідно з ZSW, покрівельні та фасадні системи також добре поєднуються між собою протягом сезонів: хоча найвищі показники роботи дахової системи мають у літні місяці, фотоелектричний фасад ідеально доповнює річний профіль генерації, з найвищим обсягом виробництва в зимові місяці. На додаток до генерації електроенергії, фотоелектричні фасади мають інші переваги – вони захищають будівлі від вітру та негоди, забезпечують тінь, зменшують втрати тепла, мають звукоізолюючий ефект.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка