ДТЕК починає будівництво найбільшої сонячної електростанції в Україні

ДТЕК почне будувати поблизу Нікополя(Дніпропетровська область) сонячну електростанцію потужністю 200 МВт.

Договір на проектування та зведення найбільшої в Україні СЕС енергетичний гігант підписав з China Machinery Engineering Company (CMEC) в рамках круглого столу «Китайські інвестиції в розвиток енергетики України», організованого асоціацією SilkLink, передає dtek.com

Нова сонячна електростанція ДТЕК буде розташована на території відпрацьованого кар'єру – ділянці, яка непридатна для ведення сільського господарства.

Нікопольська СЕС вироблятиме понад 280 млн кВт-год у рік – цього вистачить для забезпечення енергоспоживання 100 тисяч домогосподарств. Екологічний ефект від роботи сонячної станцыъ буде полягати у щорічному скороченні викидів в атмосферу на 300 тис. тонн СО2. На додачу, сонячна електростанція дозволить створити нові робочі місця та поповнити місцеві бюджети десятками мільйонів податкових відрахувань.

Інвестором і підрядником будівництва Нікопольської СЕС стане китайська компанія СМЕС, яка входить в групу державних компаній Sinomach, портфель реалізованих проектів якої в енергетиці перевищує 4300 МВт.

Загальні інвестиції в проект складуть 230 млн євро.

Як зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, будівництво Нікопольської СЕС - одна з найбільших угод по залученню фінансування у відновлювану енергетику України - стане позитивним сигналом для інших інвесторів. «СМЕС побудувала 4,3 ГВт потужності, з яких понад 600 МВт припадає на геліоенергетику, - наголосив він. - Таке партнерство може стати серйозним каталізатором розвитку нової української енергетики».

Нікопольська сонячна електростанція стане найбільшим генеруючим об'єктом геліоенергетики в Україні та увійде у трійку найбільших у Європі, наголосив голова правління СМЕС пан Zhang Chun. «Ми твердо маємо намір реалізувати успішний проект для жителів України, який створить екологічно чисту генерацію для досягнення Україною енергетичної незалежності», - зауважив він.

Згідно з планом, будівництво Нікопольської СЕС розпочнеться у квітні і буде завершено до кінця 2018 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка