COP26: Україна зобов'язалася відмовитися від вугільної енергетики протягом 20 років

Україна спільно з ще понад 40 країнами світу зобов'язалася відмовитися від вугільної енергетики протягом 20 років.

Про це вони домовилися на кліматичному саміті COP26 в Глазго, передає interfax.com.ua.

Більші економіки світу повинні відмовитися від вугільної генерації до 2030 року, менші – до 2040 року.

До цієї ініціативи, крім України, де вугільна генерація - найбільш «брудний» вид виробництва енергії - займає істотну частку в енергобалансі, приєдналася Канада, Польща, В'єтнам та Чилі.

Разом з тим, найбільші країни за масштабами вугільної генерації – Китай, Австралія, Індія, США – дану ініціативу не підтримали.

Угода також передбачає відмову від інвестицій у вугільну енергетику як всередині країни, так і за кордоном поряд з припиненням будівництва нових вугільних електростанцій.

Крім того, як повідомляється, більше 100 фінансових інститутів і організацій також домовилися припинити фінансування вугільних проектів.

"Кінець вугільної епохи вже на горизонті, — заявив міністр підприємництва, енергетики та промислової стратегії Великобританії квазі Квартенг. - Світ рухається у правильному напрямку з готовністю вирішити долю вугілля і скористатися екологічними та економічними перевагами побудови майбутнього, заснованого на чистій енергії».

Відзначається, що мета «залишити вугілля в історії» є ключовою для Великобританії як господаря саміту COP26, яка націлена поставити світ на шлях обмеження глобального потепління у рамках 1,5 градуса за Цельсієм.

Частка вугільної генерації у світовому електроенергоміксі склала 37% у 2019 році.

Кліматичний саміт COP26 в Глазго спрямований на боротьбу зі зміною клімату. Цього року на саміті вперше підведуть попередні підсумки того, що було зроблено для виходу з кризи з моменту підписання Паризької угоди — міжнародного договору, прийнятого у 2015 році, основним завданням якого є утримання приросту глобальної середньої температури нижче 2 градусів за Цельсієм і прагнення обмежити цей приріст до 1,5 градуса.

COP26 розпочався у Глазго 31 жовтня і триватиме до 12 листопада. Як очікується, у заході візьмуть участь представники з майже 200 країн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка