COP 26: світові лідери домовились припинити вирубку лісів до 2030 року, серед них Україна

Лідери понад сотні країн світу пообіцяли припинити вирубку лісів до 2030 року. Такої домовленості досягнули 2 листопада на кліматичному саміті COP26 у Глазго (Шотландія), інформує Екополітика.

Спільну заяву підпишуть на кліматичних переговорах COP26 лідери країн, на частку яких загалом припадає 85% світових лісів. Серед підписантів – Бразилія, Індонезія та Демократична Республіка Конго, які мають одні з найбільших лісів у світі, що знаходяться під загрозою знищення.

Крім того, угоду зобов'язалися підтримати Канада, Росія, Китай, США, Велика Британія та інші держави. Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон назвав домовленість «знаменною угодою щодо захисту та відновлення лісів Землі».

Угода передбачає виділення майже 19,2 мільярда доларів державних та приватних коштів. З них 12 мільярдів доларів державних фінансів мають надійти від 12 країн до 2025 року. Частина коштів виділять країнам, що розвиваються, на відновлення пошкоджених земель, боротьбу з лісовими пожежами та підтримку громад корінних народів.

При цьому понад 30 найбільших фінансових компаній світу, зокрема Aviva, Schroders та Axa, також візьмуть на себе зобов'язання припинити інвестиції у діяльність, пов'язану із вирубуванням лісів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка