Чим "теплі стіни" кращі від звичайних радіаторів?

Використовуючи стінове обігрівання, необхідно дотримуватися чистоти в приміщенні. Тому таке обігрівання почалося з інсталяцій в лікарнях та санаторіях, де питання чистоти стоїть дуже високо. Віднедавна такі системи почали застосовувати в однородинних будинках. Популярні вони в Західній Європі та в Чехії та  Угорщині.

Як передається тепло? Площинні нагрівачі передають тепло через випромінювання. Тепліша площина випромінює електромагнітні хвилі, а холодніша їх поглинає і підвищує свою температуру. Незначно зростає температура повітря через процес конвекції тепла. Традиційні обігрівачі основну кількість тепла віддають через конвекцію, а меншу (25-30%) через випромінювання. Конвектори практично все тепло передають конвекцією.

3.png

Стінове обігрівання, як будь-яке площинне обігрівання, є низькотемпературним. Оптимальною температурою теплоносія (води) є 40-45 градусів і вона не повинна перевищувати 50. Це обмеження обумовлено тим, що підвищена температура негативно впливає на мешканців. В приміщеннях, які мають низькотемпературне обігрівання добре почуваються особи з алергічними проблемами. При температурі нижчій від 60 градусів не появляється процес «спікання пилу», який погіршує стан дихальних шляхів людини і створює неприємну сухість в горлі. 


Площинне обігрівання створює рівномірність температури повітря. Ця температура є нижчою від середньої температури випромінювання всіх поверхонь і приблизно дорівнює середній температурі тіла людини. Це дає комфорт. Людина краще почувається в приміщеннях з теплішими стінами і холоднішим повітрям ніж навпаки. Традиційні системи обігрівання завжди мають холоднішими стіни - довше перебування поблизу стіни некомфортне через виникнення почуття холоду. Немає такого відчуття в приміщеннях із стіновим обігріванням. В таких приміщеннях комфортне самопочуття буде при температурі повітря 18-20 градусів. Такі системи доцільно використовувати при утеплених стінах (не менше 10 см утеплювача).  

2.png

Перевагами площинного обігрівання є наступні:
- естетичний вигляд приміщення (обігрівачі не висять на стінах), приємний мікроклімат і очевидно – теплі стіни, до яких можна притулитися;
- стінове обігрівання можна використати для охолодження влітку, запускаючи туди холодну воду;
- система має саморегуляцію – підвищення температури в приміщенні збільшує передачу тепла через стіну до теплоносія, що знижує споживання енергії;
- низька температура теплоносія дозволяє використати низькотемпературне джерело тепла: помпи тепла. геотермальне тепло, сонячні колектори.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка