Чим кращі ОСББ від ЖЕК: досвід Кривого Рогу

Пройшов семінар-практикум про роль органів місцевого самоврядування в реформуванні житлового господарства в Кривому Розі. Про це інформує проект «Україна Комунальна».

Громадський союз «Асоціація управителів житла» розпочав серію семінарів, першим з котрих пройшов 6 серпня. Крім представників місцевої громади тут були присутні громадські організації з 7 інших міст України.

Обговорили процес формування ОСББ, котрий є ефективною формою самоорганізації населення, адже якісні комунальні послуги найкраще організують такі структури. Мешканці беруть на себе відповідальність за те, як вони будуть дальше жити в будинках, якими будуть умови і яку ціну вони будуть платити. 

Читайте також: Невеличке місто на Прикарпатті вдвічі скоротило споживання газу

В Кривому Розі 152 ОСББ, з котрих 123 самостійно керують роботою через свої статутні органи. Інші працюють через управляючих. З 2011 року діє програма підтримки ОСББ, котра допомогла 91 об’єднанню прийняти будинки на свій баланс. 

«Асоціація управляючих житлом» готує меморандум з ЄБРР та іншими європейськими організаціями для формування коштів по фінансуванню програм підтримки ОСББ і для реформ ЖКГ. 

Формування ОСББ дає можливість отримати ефективного управителя, а мешканцям формувати індивідуальну комунальну політику. Після того, як ОСББ отримали можливість самостійно визначати виконавців і обсяги ремонтних робіт, ситуація в ЖКГ міста суттєво покращилася.

З 2011 по 2014 рік проведено капітальних ремонтів конструктивних елементів на суму більшу 9 млн гривень. Люди самі вибирали ті елементи конструкцій, котрим треба дати раду. Ремонти під’їздів, капітальні ремонти, прибирання території – це діяльність ОСББ. Найбільше коштів пішло на ремонт дахів. Це дало можливість комунальним службам зайнятися ремонтами тих ділянок, на котрі в ОСББ не знайшлось достатньо коштів.

Читайте також: Як зменшити тепловтрати типової української багатоповерхівки?

В 2010 році в місті встановлено теплові лічильники на суму 6 млн гривень, що довело рівень забезпечення до 63%. Потрібні ще індивідуальні теплові пункти.

Семінар дав можливість ознайомитися з практикою діяльності ОСББ, обговорити проблеми відсутності ефективних механізмів контролю і сприяння роботі таких об’єднань. Підняли питання енергоефективності і моніторингу всіх основних показників ЖКГ. Делегати узгодили питання дальшої співпраці у всіх сферах діяльності ЖКГ. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка