Чи зможемо ми перезимувати без російського газу?

І знову приходиться звертати увагу на планування зимового опалювального сезону. Життя «без російського газу» і суттєве підняття ціни газу в цьому році, та плани підняти планку газової ціни для населення в два рази протягом 2015-17 років, зробили цей інформаційний напрямок топ-новинним. 
Найважливішим напрямком, котрий потрібно реалізовувати в Україні, це енергозбереження. Цей процес вимагає суттєвої зміни поведінки кожного, хто відповідає за використання енергоресурсів, чи то власник квартири та власного будинку, чи то керівник будь-якої організації, котра забезпечує опалення в підпорядкованих йому будівлях. Потрібні значні кошти і час на впровадження проектів термомодернізації. Не кожен встигне зробити зміни вже до опалювального сезону. Хочеться знати про ситуацію із забезпеченням газу на зиму, щоб оцінити можливі ризики для систем опалення.


Прогнозний аналіз забезпечення газу на зиму провів Євгеній Головатюк, котрий подає ЛІГАБізнесІнформ. Згадується про те, що кілька тижнів тому радник голови Нафтогазу заявив, що Україна зможе провести зиму без російського газу. Транзит газу в Європу проходить безперебійно. Продовжується також поповнення власних підземних газосховищ.

Для того, щоб зменшити споживання газу при опаленні, уряд доручив міністерствам та місцевій владі доцільність зниження нормативної температури повітря на 20С. Зменшення на один градус температури приміщення дає економію газу в межах 5-6%. Пропонується налаштуватися на нижчу температуру, але зекономити на платежах за газ і тепло.   

Видобуток власного газу за півріччя зріс на 33%, в основному за рахунок приватних компаній. Реверсна поставка газу з Європи склала в липні біля 250 млн м3. З вересня планується відкрити словацький напрямок реверсу, котрий дасть 810 млн м3 за місяць.   
Станом на 1 серпня в газосховищах знаходиться 14,9 млрд м3 газу, що складає 48% від потреби. Зниження об’ємів газу в сховищах не може бути нижчим, ніж 5 млрд м3 (мінімально допустимий об’єм, зниження котрого може привести до руйнування сховища). 

Розрахунки показують, що у випадку стабільності в реверсі і власного добутку, Україна перезимує без російського газу у випадку витримки режимів запланованого споживання газу. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка