Чи вигідна гаряча вода з котельні?

Вже влітку почалися процеси економії газу для великих котелень і в багатьох містах перестали подавати гарячу воду централізованим способом. Але мешканці не можуть обходитися без підігрітої води, тож кожен старається знайти спосіб її підігріти. Варто оцінити переваги і недоліки централізованого не надання послуг з гарячого водопостачання.  
 
Централізована гаряча продається по орієнтовній ціні 26,00 грн/куб.м. За 100 л невикористаної води прийдеться «зекономити» 2,60 грн.  

Найпростіший спосіб підігрівання – використання газової плити тими мешканцями, котрі мають в квартирі газ. Процес незручний, але все є для того, щоб дістати гарячу воду за допомогою спалювання газу. Для нагрівання 100 л холодної води до температури 55 градусів, використавши холодну водопровідну воду з початковою температурою 10 градусів, необхідно затратити 4 тисячі ккал тепла. Нагрівання відбувається у відкритому приміщенні, котре «забирає» достатньо багато тепла від стінок каструлі, в котрій гріється вода, і коефіцієнт корисної дії газової плити буде 35-40%. Для нагрівання 100 л води буде спалено 1,2 куб.м газу. При найнижчій ціні (річне споживання газу до 2500 куб.м) вартість нагрівання буде 1,43 грн, а з травня наступного року (після чергового підвищення ціни газу на 40%) – 2,00 грн. При ціні, котра існує вже зараз для промислових споживачів – біля 7 грн/куб.м, вартість самостійно приготовленої гарячої води стане 8,40 грн!  

Газове нагрівання води на плиті хоч зараз і економніше, але не має суттєвих способів втриматися – це незручно, небезпечно. З часом стане дорожче.

Електричний бойлер для нагрівання гарячої води має високий ККД і достатньо добре зберігає залишки теплої води, якщо вона не повністю використана. Для роботи з нагрівання 100 л води бойлеру потрібно біля 5 кВт*год електроенергії. Оплата буде проводитися по другій шкалі – понад 150 кВт*год на місяць, тож за електроенергію треба сплатити 2,10 грн. Якщо ж платити по третій шкалі (1,34 грн/кВт*год – понад 800 кВт*год на місяць), то вартість гарячої води буде 6,60 грн! Бойлер розрахований в основному на 5 років, тож його вартість (2500 грн) розкладеться на всі дні роботи (5 х 365 = 1825 днів) по 1,40 грн/день. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка