Чи варто використовувати кондиціонер для обігрівання взимку?

В багатьох будівлях встановлені кондиціонери, котрі добре справляються з доведенням приміщення до комфорту в літній період, використовуючи невелику кількість електроенергії завдяки принципу роботи теплової помпи. Багато таких пристроїв мають режим зворотної дії – нагрівання. І вигодою такого режиму є те, що таке обігрівання значно дешевше від традиційного електричного, хоча має певні особливості.

Моделі кондиціонерів, котрі мають додаткову функцію обігрівання, дозволяють отримувати до 3 кВт теплової енергії з 1 кВт електричної. А традиційні електричні конвектори чи електричні котли не видають більше 0,98 кВт тепла з 1 кВт електроенергії. Яким чином це можливо?

Немає в роботі такого кондиціонера чуда і не порушуються закони фізики. Конструкція кондиціонера використовує особливі рідини (холодоагенти), котрі киплять при низькій температурі. Весь комплекс такого пристрою має в собі: компресор, котрий відповідає за рух холодоагенту по колу; випарник, котрий перетворює холодоагент з рідкого стану в пар; конденсатор, котрий перетворює пару в рідину; вентилятор для обдування конденсатора повітрям, з повітря відбирається додаткове тепло, щоб створити необхідне співвідношення електрика-тепло.

11.gif

Щоб нагріти повітря для подавання в приміщення, холодоагент у стані пари подається в конденсатор, де в процесі конденсування починає виділяти тепло. 

Використання кондиціонерів для обігрівання можливе тільки в міжсезоння і при м’якому кліматі. Якщо температура на вулиці є низькою, то менше тепла з нього може забрати пристрій, меншою буде ефективність використання електроенергії для отримання тепла в приміщенні.

При сильних морозах використовувати пристрій недоцільно. Деякі марки таких кондиціонерів (теплових помп «повітря-вода») для холодного зимового періоду мають додаткову опцію – електричний тен, потужність котрого дорівнює тепловій потужності помпи. Але не всюди є можливість використати такий варіант, адже для цього потрібно, щоб електропроводка витримала струм в чотири більший, ніж звичайне споживання.

Якщо передбачається використання кондиціонера в режимі нагрівання, то при купівлі треба переконатися в температурному режимі, котрий повинен передбачати роботу до -25°С. Разом з тим треба вивчити значення показника ефективності СОР і визначити ту зовнішню температуру повітря, при якій він працює з коефіцієнтом більше, ніж 2. Тільки до цієї температури варто використовувати режим нагрівання.

Читайте також:

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка