Чи варто переходити на двозонний облік електроенергії

Встановлення двозонного обліку енергії виправдане лише у разі, якщо місячне споживання електрики сягає 500 кВт і більше, повідомляє visnik-press.com.ua.

У цьому впевнився киянин Олексій Сторожук, який має двоповерховий заміський будинок неподалік Стовп'яг (Переяслав-Хмельницький район Київської області). Для обігріву житла у непідключеному до газопроводу населеному пункті чоловік спочатку встановив автономний котел на твердому паливі. Однак після першої ж зими почав шукати заміну біопаливному устаткуванню, яке серед ночі потребувало закладки палива, а коли великі морози, то й не одного, розповідає експериментатор, додаючи, що й ціна на дрова та пелети стрімко зросла.

Олексій Сторожук вирішив встановити поряд з твердопаливним ще й електричний котел. З дозволами, документами та навіть потужностями - під час будівництва будинку разом із сусідами облаштували окрему електропідстанцію – труднощів не виникло, ділиться досвідом чоловік.

Аби електрокотел працював виключно у години вдвічі дешевшого нічного тарифу - з 23-00 до 7-00 і обліковувався двозонним лічильником, господар придбав електронний "контролер". Як результат, минулої зими завдяки електричній системі обігрів двоповерхового будинку обходився Олексію Сторожуку лише у 200 гривень на місяць.

На додачу, нічні тарифи на електрику можуть бути вигідні при відмові від фантастично дорогого газового опалення на користь електричного. Однак, і у такому випадку до економії та вибору альтернативних джерел енергії треба підходити комплексно, враховуючи, перш за все, рівень енергоефективності будинку – якість утеплення стін та даху, наявність енергозберігаючих вікон.

Згідно з інформацією «Київенерго», для переходу на двозонний облік електроенергії необхідно звернутися із заявою у приймальню районного відділу, маючи із собою оригінали та копії паспорта та ідентифікаційного коду. Далі оплатити послугу зі стандартизації лічильника - 275 гривень, і укласти договір з організацією на його заміну та монтаж. За умови, що у наявності будуть відповідні лічильники та не буде черги на стандартизацію, яка проходить у столиці, обслуговування заявки займе 15 днів.

Як зазначають у кол-центрі «Київенерго», загальна вартість заміни, із ціною самого лічильника та всіх послуг, становить близько 2 тис. гривень. Для встановлення електрокотла необхідно замовляти нову технічну документацію для збільшення потужності споживання домогосподарством при умові, що є технічна спроможність її забезпечити.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка