Чи справді винайдено новий спосіб отримання дешевої енергії?

Продовжується обговорення феноменальних результатів тестування установки, яка розроблена під керівництвом італійця Андреа Россі. Він не є науковцем, а вважається інженером, бізнесменом і винахідником. Має звання професора філософії. Дехто називає цей винахід «холодний ядерний синтез», але сам винахідник дав йому назву LERN (Low Energy Nuclear Reaction -  Низька Енергія Ядерної Реакції).

2.jpg

3.jpg

В Італії проведено випробування 1-мегаватного «каталізатора енергії» (Е-САТ). Є підтвердження успішної роботи генератора протягом 5,5 годин без джерела зовнішньої енергії, який виробляв при цьому 470 кВт/год. Не вдалося довести потужність до більшої через деякі технічні неполадки, але й такий результат не піддається розумінню з точки зору звичних законів.

4.jpg
Очікуваний вигляд комерційного продукту

Андреа Россі стверджує, що джерелом теплоти є ядерний синтез: в його пристрої нікель в присутності особливого каталізатора з’єднується з воднем, утворюючи мідь. Але таку можливість відкидає академічна наука. Технологію Россі признав нобелівський лауреат по фізиці (надпровідність матеріалів) Брайан Джозефсон, професор в Кембриджі: «Що б не було в чорному ящику, але якщо він ефективно працює – цього достатньо, розуміння і теоретична база можуть з'явитися пізніше».

Винахідник мав домовленості з Грецією на будівництво заводу для своїх установок, але фінансова криза в країні припинила цю справу. Не може почати справу з США, адже там діє законодавство, яке забороняє займатися несанкціонованими країною ядерними роботами – його винахід просто заберуть.

До цього були показані модифікації малопотужних генераторів Е-САТ по 12-15 кВт. А мегаватник мав вигляд великого контейнера з поміщеними всередину 107 малими генераторами, підключеними паралельно. Кожен з них мав приблизно таку ж конструкцію, що і попередні і мав видавати не менше 10 кВт енергії. Всі ці генератори мали загальний підвід холодної води і другу трубу для виводу гарячої води. Практично половина генераторів не спрацювала.

5.jpg

Дані про дослідження походять з прес-релізу Россі і не немає відкритості у тому, хто оцінював роботу. А в Інституті Дружби Народів (Москва) проведено повторний експеримент Россі.  25 грудня 2014 року опубліковано короткий звіт про експеримент

Будемо чекати продовження, не хотілося б щоб відбулося невдале завершення проекту.

Читайте також: Новий рекорд: у Франції створили найефективніші сонячні батареї в світі

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка