Чи принесуть повітряні змії прорив у вітрову енергетику?

Всі з нас бачили хоча б раз різні варіанти вітроенергетичних установок. Більшість із них мають доволі стандартний вигляд — це переважно трилопатеві горизонтально-осьові машини. Іноді можна побачити і горизонтально-осьові варіанти. Проте для деяких застосувань стаціонарні вітряки — поганий варіант. Вже кілька компаній у світі працюють над тим, щоб генерувати електроенергію використовуючи повітряних зміїв.

Слід сказати, що їх намагання вийти на ринок вітрової енергії легко зрозуміти — згідно із прогнозом Міжнародної Енергетичної Агенції, вітрова енергія в 2050 може зайняти частку в 18% від всієї електроенергії, що виробляється на планеті. Наразі цей показник становить 2,6% - і це вже велика і прибуткова галузь.


Повітряні змії для генерації електроенергії? Ви серйозно?

Так, цілком. Ідея використовувати повітряних зміїв для генерації електроенергії ґрунтується на тому, що на більшій висоті вітри в рази сильніші ніж біля поверхні Землі. Саме тому вітрові турбіни намагаються підняти якомога вище і це щоразу призводить до збільшення їх потужності та здорожчання.

Проте, така ідея не залишилась в голій теорії. Інженери компанії Makani Power розробили такого змія, котрий ловить вітер на висоті до 250 м і може передати донизу близько 35 КВт електроенергії. Нагадаємо, що максимальна висота, на яку піднімаються сучасні стаціонарні вітротурбіни — 120 м, а висота більшості з них не перевищує 80 м.

Зовні на повітряного змія ця машина від Makani ну аж ніяк не схожа - злітає сама на потрібну висоту, де залишається, оскільки прикріплена до землі тросом і, як і звичайний змій, тримається в повітрі за рахунок вітру.

В цю ідею повірили не лише інженери. З минулого року Makani була офіційно придбана Google і тепер софтверний гігант просуває і фінансує подальші розробки і впровадження.


Не Google'ом єдиним...

Ідея використовувати потужні вітри на висотах та економити на вартості дорогих баштоподібних споруд приваблює все більшу кількість стартапів. Виклик Makani та Google вирішила кинути італійська компанія Kitenergy.

Представники компанії кажуть, що їх повітряні змії здатні літати на висоті в 300-1000 метрів. Кожен із них фіксується двома тросами на землі. При цьому, за їх підрахунками сила вітру на висоті 800 метрів в 4 рази перевищує аналогічний показник для 80 метрів. Компанія вважає, що кіловат електроенергії від її установок буде доволі дешевим. За підрахунками компанії вартість мегавату встановленої потужності із використанням їх технології може сягнути 50 євро за мегават-годину.

Директор компанії Себастьяно Селла (Sebastiano Sella) стверджує, що ще однією відчутною перевагою системи від Kitenergy буде її мобільність. “Це дозволить Вам мати електроенергію там де вона дуже потрібна, але де мало шансів її отримати” - говорить Селла.

Крім Kitenergy та Mageia доволі відомими своїми зусиллями в галузі “літаючої вітрової генерації” є Altaeros Energies, котрі розробили власну легшу-від-повітря платформу для генерації електроенергії з енергії вітру.

Невідомо чим закінчиться гонка технологій у вітровій енергетиці, проте конкуренція ідей в цій сфері точно піде на користь усій галузі і зростання нових стартапів, котрі запускають корисних повітряних зміїв — добра тенденція. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка