Чи доцільно використовувати сонячні колектори для опалення?

Сонячні колектори призначені для перетворення сонячного проміння в тепло. Чого можна від них очікувати? Практичним є використання колекторів для нагрівання води для помешкань, води для басейнів, для обігрівання приміщень і для технологічного тепла. Найпопулярнішим способом є перший, оскільки має досить вигідне співвідношення потрібних коштів та отриманого ефекту.

Можна використовувати сонячну енергію і для обігрівання приміщень, але вартість такої інсталяції дуже висока. Крім того, взимку, коли необхідно найбільше тепла, колектори виробляють його найменше. Щоб обігрівати типове приміщення, потрібно на даху встановити колектори на площу понад половину тієї, котру треба обігрівати.

Читайте також: Як самому підрахувати можливості використання сонячної енергії

Сонячна енергія в середніх широтах приносить від 900 до 1100 кВт*год/(м2*рік). Найбільшою перепоною для сонячних променів є хмари, тоді маємо тільки 100 Вт/м2. В середньорічному розрахунку можна оцінювати кількість сонячних годин до 1600.

1.jpg

Ефективність сонячних колекторів залежить від конструкції і дає можливість використати навіть до 85% сонячної енергії. Для забезпечення гарячою водою сім’ї з чотирьох осіб потрібно протягом року біля 3000 кВт*год тепла. Сонячні колектори з площею 6 м2 повинні б справитись з такою задачею. Але практика вказує, що треба звернути увагу на те, що колектори не працюють постійно з однаковою потужністю. Особливо в зимові дні. 

Читайте також: Сонячне повітряне обігрівання вигідніше водяного

В системах колекторів використовують баки-акумулятори, котрі мають 200-300 літрів. Не можуть вони тримати гарячу воду кілька днів, все таки мають втрати через ізоляцію. Тому ефективність системи колекторів прив’язана до сталого використання гарячої води. Влітку теж потрібно постійно відбирати гарячу воду з бака, щоб не перегрівалася система і щоб використати максимально енергію сонця, котра перетворилася в тепло.

При використанні колекторів для обігрівання будинків, необхідно виконувати певні вимоги: 

- будинок повинен мати дуже низькі втрати тепла (це норми пасивного будинку);

- система обігрівання повинна бути низькотемпературною, використовувати підлогове опалення;

- у зв’язку з тим, що кількість колекторів буде великою, необхідно передбачити можливість використання надлишку тепла влітку. Це може бути обігрівання басейну. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка