Чому у Калуші відмовилися встановити на школі-ліцеї сонячні панелі

У Калуші відмовилися встановити на даху десятої школи-ліцею сонячні панелі майже на 400 тисяч гривень.

Проект, автором якого є голова молодіжної ГО «Молодий народний рух» Ярослав Шевчук, відхилила комісія з розгляду Бюджету участі, передають Вікна.

Висновок управління будівництва та розвитку інфраструктури для цього проекту – негативний.

«Кошторис проекту не відповідає реальним витратам на його реалізацію, - пояснив начальник управління Богдан Грущак. - Крім того, якщо електроенергія буде вироблятися для власного споживання, то потрібні дорогі акумуляторні батареї, які не передбачені проектом, а для того, щоб продавати електроенергію, школа має отримати ліцензію, тоді як «Прикарпаттяобленерго» призупинило видачу технічних умов за «зеленим» тарифом».

Також УБРІ підрахувало, що, виходячи з терміну експлуатації і потужності, сонячна станція не окупиться.

Автора проекту на засіданні комісії не було. Як зауважив у соцмережі Ярослав Шевчук, його не повідомили про засідання комісії. "Другий рік поспіль, мене, як автора проекту, не було повідомлено про те, що вирішуватиметься доля проекту чи про те, що проект відхилено, - нарікає він. - Це порушення пункту 9 Положення про бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Калуш».

Член комісії з розгляду проектів Бюджету участі Андрій Найда відреагував на допис Ярослава Шевчука. "Деякі проекти ми перенесли на розгляд до 10.07 для доробки і уточнення, оскільки були ідентичні ситуації, - зауважив він. - Пропоную Вам з УБРІ вияснити і усунути всі суперечності, а 10.07 я запропоную комісії переголосувати стосовно Вашого проекту, якщо він буде вже відповідати всім критеріям".

За рішенням комісії, 15 проектів Бюджету участі сумарною вартістю близько 4 млн гривень отримали позитивний висновок і будуть винесені на голосування. До них можуть додатися ще 4 доопрацьовані проекти, максимум – на 1,6 млн гривень.

Серед проектів, які отримали негативний висновок відповідних структур, відхиленими є три великі, з бюджетом під 400 тис. гривень, і один малий – більш ніж на 199 тис. гривень.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка