Чому цього року варто провести енергоаудит будинку?

Термін «енергоаудит» не сприймається більшістю населення, як початковий пункт в будь-якій справі покращення енергоефективності. Справа тут, напевно, в уточненні значення цього терміну – спочатку варто зрозуміти фактичний зміст, а згодом розглянути і фінансовий аспект. Нерозуміння необхідності енергоаудиту, в основному появляється через акцентування на необхідності оплачувати якісь розрахунки, замість того, щоб просто зробити зміни вказані замовником.
Всім знайомий термін «діагноз». Коли торкається здоров’я, то ніхто не заперечує проти того, що потрібно встановити правильний діагноз і призначити доцільне лікування.

Читайте також: В Європі судять за енергетичну неефективність будинків
Для оцінки ефективності  використання тепла та енергії в наших будівлях теж необхідно  проводити діагностичні дослідження, котрі називаються енергоаудитом. Це ретельне обстеження будівлі чи квартири для визначення комфортності температури, вологості та вентиляції  для забезпечення нормальних умов проживання мешканців.  

В результаті енергоаудиту складається список рекомендацій для покращення комфортності будинку і досягнення зниження енергоспоживання. І це не взаємовиключаючі дії. 

Якісний енергоаудит повинен ставати основою тих рішень, котрі виконають при реконструкції будівель та систем утеплення, заміни вікон,  теплопостачання та вентиляції.

Можна провести початковий експрес-аудит, котрий після поверхневого обстеження будівлі намічає план дій для повного енергоаудиту. Точність такого енергоаудиту оцінюється на рівні 20%.

Читайте також: Як зменшити тепловтрати типової української багатоповерхівки?

Комплексний енергоаудит оцінює стан конструкцій, систем, проводяться заміри. Після цього формується детальний план робіт та розраховується економічна ефективність та окупність запланованих змін для досягнення економії.

Користь від енергоаудиту є в тому, що оцінюється не тільки робота однієї ланки системи енергоспоживання будинку, як у випадку, напр.  запиту на заміну котла для будинку. Після енергоаудиту визначається комплекс дій для досягнення економії, в тому числі швидкоокупні ( до 1-2 років), середньоокупні (3-6 років) та довгоокупні способи. На основі цього варто й вибирати той чи інший варіант котла, щоб не прийшлось за 2-3 роки знову витрачати гроші на чергову реконструкцію, бо появилися непередбачені обставини, котрі могли б бути встановлені при «витрачанні» грошей на енергоаудит.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка