Чому опалювати брикетами вдвічі дешевше, ніж газом

Українці поволі переходять на паливні брикети, які значно дешевші за природній газ.

Від зручного, але занадто дорогого газового опалення родина 47-річного Олександра Гунько з міста Ватутіне Черкаської області відмовилася три роки тому. Дрова як новий вид палива виявилися неефективні: незручно заносити до хати, швидко горять, розповідає господар. Згідно з розрахунками Олександра Гунько, опалювати будинок брикетами вдвічі дешевше, ніж газом, повідомляє gazeta.ua.

Анатолій Лук'яненко з міста Вишневе (Київська область) відмовився від вугілля і почав опалювати будинок так званими «євродровами» у минулому році. Результати першого ж експерименту з новим паливом вразили господаря: 75 кг паливних брикетів тліли 44 години. На відміну від вугілля, євродрова не смердять, не "стріляють", не іскрять і не залишають надмір бруду та пилу, ділиться досвідом вишневчанин.

Експерти підтверджують, що опалювати житло брикетами в рази дешевше, ніж електрикою, газом або дровами. Для порівняння: теплота згоряння паливних брикетів становить 4400-4600 ккал/кг, тоді як сухих дров - 2200- 2400 ккал/кг.

Виготовлене виключно методом пресування(без додавання будь-яких речовин) паливо горить рівномірно, висота полум'я не перевищує одного сантиметра. На додачу, при згоранні паливних брикетів не утворюється дим та кіптява, практично не виділяється небезпечний для здоров'я чадний газ, а залишок золи не перевищує 1,3%. Котел, який працює на євродровах, легше чистити, а еко-попіл можна використовувати як мінеральне добриво.

Експерти наголошують, що паливні брикети забезпечать максимальну тепловіддачу лише при правильному налаштуванні твердопаливного устаткування. Однак, перш, ніж купувати цей вид палива, необхідно обов’язково з’їздити на фабрику і ознайомитися з технологією виробництва, радять спеціалісти.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка