Чому норвежці масово пересідають на електромобілі?

Норвегія - це рай для електромобілів. В Норвегії найвищі в світі ціни на бензин, є велика кількість дешевої та чистої гідроелектроенергії та багате і екологічно свідоме населення.

І це вже дало певні результати. Серед 20-ти найпопулярніших автомобілів у Норвегії, 4 із них - це електромобілі (див у таблиці нижче). В цілому, автомобілі з нульовим рівнем викидів становлять 11,2% ринку у вересні.

1.png

Яккі ж основні прицини таких результатів?

1. Значні податкові пільги

Перша та найосновніша причина швидкого проникнення електромобілів на ринок - це значне зниження ціни продажу автомобіля завдяки податковим пільгам. Якщо на продаж звичайних автомобілів у Норвегії встановлені дуже високі податки, то електромобілі від них звільнені.

2. Велика різниця у ціні на паливо

У Норвегії найдорожчий бензин на планеті - близько $2,38/літр. Враховуючи собівартість бензину, можна зробити висновок, що норвезькі податки збільшують вартість бензину в 4 рази.

Щодо електрики, то завдяки потужностям гідроенергетики у Норвегії одні із найнижчих цін на електроенергію (див табл. нижче).

2.png

Крім того, безкоштовно заряджати автомобілі можна на будь-якій із численних зарядних станцій, побудованих в норвезьких містах. Якщо припустити, що середній електромобіль отримує половину енергії з таких станцій, то витрати на паливо для таких автомобілів будуть в 10 разів менше, ніж у звичайної машини. 

4.JPG 

3. Дуже привабливі додаткові привілеї

Власники електромобілів насолоджуються багатьма перевагами:
- мають право їздити в автобусних смугах, що дуже дуречно у годину пік
- звільняються від плати за проїзд
- звільняються від плати за паромні переправи
- звільняються від плати за паркування, що у Норвегії дуже дорого
- звільнені від річного мита за володіння автомобілем

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка