Чому не горять мокрі дрова?

Щоб зрозуміти те, в чому причина поганого горіння мокрих дров, потрібно розглянути процес горіння деревини. Сама деревина напряму не горить. Горять тільки продукти розкладу деревини, продукти піролізу. Перші ознаки піролізу починають проявлятися при температурі понад 400 С. Для стійкого піролізу потрібна температура понад 700 С.   

Для початку процесу піролізу, деревину потрібно розігріти до температури піролізу. Якщо не буде тепловтрат у високотемпературній зоні піролізу, процес горіння продовжиться. Ця високотемпературна зона піролізу буде підігрівати сусідні частини деревини і переходити до них.  Це і буде процес горіння дров.

В дровах присутня вода, або іншими термінами це називають вологістю дров. Сама вода знаходиться в білякліткових та внутрішньокліткових пустотах. Таки чином, вода в сирій деревині знаходиться безпосередньо у високотемпературній зоні піролізу і охолоджує зону горіння. Вода  має температуру до 100 С. Частини води, котрі нагріваються понад 100 С, перетворюються в пару і вивітрюються. Поки вода не випарувалася з деревини, її неможливо прогріти понад 400 С, не кажучи вже про 700 С.  

Читайте також: Піролізний котел, який спалює будь-що

Процес випаровування води є обов’язковим, щоб приступити до процесу піролізу і горіння продуктів піролізу. Після випаровування води, пара змішується з газоподібними продуктами піролізу і вже охолоджує їх. Тут ще більше шкоди – втрачається горюча речовина. Водяна пара виводить і частину горючих газів із зони горіння. Про це свідчить густий білий дим від сирих дров – ці хмарки складаються з водяної пари у парі з піролізними газами, котрі не згоріли.

Щоб зменшити незручності при розпалюванні сирих дров, котрими є дим, кіптява і невелика кількість тепла, треба розпочинати процес розпалу із сухих дров. Коли почалося стабільне горіння сухих дров, підкидають сирі дрова, котрі отримають кращі початкові умови для виведення пари і віддачі свого тепла.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка