Чому на острові Зміїний вже майже 10 років не можуть добудувати вітроелектростанцію

На острові Зміїний не можуть добудувати та ввести в експлуатацію вітряну електростанцію.

Наразі встановлена лише щогла для вітряка, а лопаті не можуть привезти на острів з 2012 року, передає radiosvoboda.org

Розташований у Чорному морі за 37 кілометрів від узбережжя острів весь час продувається вітрами, часто – дуже сильними. Не дивно, що ухвалений ще десять років тому генеральний план розвитку Зміїного передбачав встановлення вітряка серед першочергових кроків.

За розрахунками, ВЕС повністю і навіть з істотним надлишком забезпечила би потреби острова в електроенергії. У 2009 році розпочалося будівництво, а у 2012-му була встановлена щогла. 

Залишалося підвезти лопаті вітряка, встановити їх – і зробити Зміїний енергетично самодостатнім.

Однак в результаті сильного шторму великий причал не зміг з технічних причин прийняти лопаті. Відтоді добудова вітроелектростанції на Зміїному застопорилася.

За цей час проблему двічі розглядали на засіданнях Кабміну. Тим часом, зупинилася або істотно уповільнилася реалізація інших проектів із розвитку острова: оптимізації системи водопостачання, створення каналізації і сміттєпереробки, розвитку туристичної інфраструктури…

Сьогодні острів виконує обов’язки «крайньої південної точки» України та відіграє неабияку роль у забезпеченні українських морських комунікацій. З огляду на складну ситуацію, у 2018 році на Зміїному розмістили підрозділ морських піхотинців - досі тут були лише прикордонники - і посилили заходи безпеки. Як результат, проблема енергопостачання острова стала ще гостріше.

Для забезпечення Зміїного електроенергією встановили сонячну електростанцію на маяку, який став автономним на більшу частину року (за винятком зимових місяців). Невелика сонячна панель змонтована на будівлі портоуправління. Однак досі головним джерелом енергопостачання Зміїного залишаються генератори, які щороку поглинають десятки тонн дизельного палива. А вітряна електростанція, яка зробила б острів енергетично самодостатнім, вже понад 5 років залишається за кілька кроків до здачі в експлуатацію. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка