Чому енерговитрати "пасивного" будинку в 20 разів менші ніж у звичайного

Стало очевидним збереження енергоресурсів, особливо при обігріванні та кондиціонуванні будинків. Паливо постійно дорожчає, а при використанні палива викидаються значні обсяги парникових газів, що погіршує чистоту довкілля і приводить до непередбачених подій глобального потепління.

Половина всього споживання енергії припадає на житло. Тому варто розвивати енергозберігаючі та пасивні будівлі.

Пасивний будинок – це система, котра має дуже мале енергоспоживання. Опалення пасивного будинку повинно відбуватися за рахунок тепла, котре виділяють мешканці, побутові прилади і альтернативні джерела енергії. Гарячу воду можуть забезпечувати теплові насоси або сонячні колектори.

Не дуже поширені будинки «нуль-енергії», але пасивні будинки з 10% енергоспоживанням отримали поширення.

Початок пасивного будівництва покладено в Німеччині. На даний час в Європі понад 2 тисячі таких будівель. Ці будівлі економлять не тільки енергію, а  й кошти щомісячних комунальних платежів. 

Не дивлячись на дешевші ціни енергії в Україні по відношенню до європейських, також потрібно йти до подібних стандартів. Пасивні будинки дуже комфортні та екологічні. В них автоматично підтримується оптимальна температура, вологість та чистота повітря. Для будівництва використовують екологічно коректні матеріали: дерево, каміння, цеглу.

Економію енергії в пасивному будинку отримують за рахунок досконалої теплоізоляції. Причому, утеплюють не тільки стіни, але й підлогу, стелю, горище, перекриття, підвал і фундамент. Є внутрішня і зовнішня теплоізоляція. Важливим моментом є недопущення містків холоду. Двокамерні або трикамерні вікна переважно використовують інертні гази. Передбачена досконала система рекуперації.

Ці заходи дають можливість зберегти тепло і забезпечити тепловтрати з показником 15 кВт*год з 1 кв.м площі протягом року. В звичайних будинках цей показник фіксується на значенні 250. Економія енергії - 20-ти кратна!

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка