Чому деревне вугілля краще за звичайні дрова та як його виробляти

Одна з найдавніших технологій виробництва в історії людства – виготовлення деревного вугілля, це підтверджують знахідки археологів. Це паливо, яке не дає чадного газу. Традиційним використанням деревного вугілля були кузні, для ковкого і пластичного чавуну теж потрібне виключно деревне вугілля.  З цього вугілля виготовляють сорбенти. Це паливо є екологічним, тому що не містить сірки, фосфору, важких металів, повідомляє ecobowels.

Для отримання з деревини вугілля необхідно організувати процес піролізу, розкладання без доступу повітря. Для цього використовують реторту – замкнутий бак, нагріваючи його через стінки. Парогази, які утворюються в процесі піролізу, виводяться через патрубок в реторті. Далі в пристрої для конденсації газ відділяється від рідини.

Процес починається з закладання деревини в реторту, яку після цього закривають і нагрівають до 400-600°С. Пірометр, який розміщують в рекреаційному отворі, допомагає регулювати температуру. Сам процес піролізу має три стадії.

Перший етап – це виведення вологи з деревини при температурі 150°С. 
Другий – власне піроліз, при температурі 150-350°С з деревини виділяється газ і утворюється вугілля, а в дистиляті утворюються органічні продукти. 
На третьому етапі відбувається розділення вугілля від смоли і неконденсованих газів – температура від 350°С до 550°С. 

При правильному керуванні температурою, можна отримати 1 кг деревного вугілля з 3-4 кг деревини.

3.jpg

Існує багато варіантів для термічного розкладання деревини - є обладнання, яке може працювати на території лісгоспу і може переробляти відходи. Пірогази, які утворюються в при виробництві деревного вугілля, в цій печі вигорають всередині  – отримується додаткове тепло для підтримки процесу. Можна переробляти не тільки сировину з деревини, а й різні відходи, сільськогосподарські залишки.

Світове виробництво деревного вугілля оцінюється в 9 мільйонів тонн на рік, причому основне виробництво в Бразилії – 7,5 мільйона тонн. В основному для виробництва використовують твердолистяні породи, хоча й використовують відходи хвойних порід і кущі – тут потрібне брикетування.

Деревне вугілля є екологічно чистим паливом і має такі переваги:

- при горінні не утворює диму і полум’я, тримаючи при цьому необхідну температуру;
- висока тепловіддача – 31 МДж/кг;
- відсутність будь-яких шкідливих речовин;
- нездатність до самозагорання; 
- рівномірна температура дозволяє добре просмажувати продукти;
- можливість використання для грилю, барбекю, камінів. 

В Європі та Азії стає популярним виробництво вугілля з використанням тирси. Брикетоване деревне вугілля має щільність 1100-1200 кг/м3 і його можна використовувати у якості високоякісного палива.

4.jpg

Проблема утилізації деревних відходів залишається насущною для лісозаготівельних підприємств. Близько 25% біомаси залишається в лісі після вивезення технологічної деревини. Але й на стадії обробки деревини є відходи: стружка, тирса, сучки і т.п. Є спосіб для використання цих «відходів» для отримання деревного вугілля-сирцю. Вугілля виходить дрібним, але його можна брикетувати і використовувати для печей та камінів, а також для котельних і ТЕЦ.

По темі: 9 способів використання відходів деревообробки

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка