Чому Австрія обрала гідроенергетику: статистика та цікаві факти

Тема гідроенергетики продовжує активно обговорюватися на Закарпатті. У пошуках відповідей на актуальні питання, інтернет-видання «Закарпатський кореспондент» звернулося до Міністерства відновлюваних ресурсів та туризму Австрії, яка належить до тих країн, де гідроенергетика лежить в основі енергетичної системи.

Представниця Міністерства доктор Вероніка Коллер-Креймел розповіла, як країні вдається виробляти енергію з води і при цьому залишатися прикладом екологічної безпеки. В Австрії більше 73% виробництва електроенергії припадає на відновлювані джерела енергії, 20% поки що добувають з невідновлюваних джерел. Однак Уряд має амбітну мету – до 2030 року досягти 100% споживання електроенергії з відновлюваних джерел. Основою енергетичної системи в Австрії є гідроенергетика. Вона покриває 65% національного виробництва електроенергії (43% гідроелектростанції на річках та близько 21% на водосховищах). Беззаперечна перевага надається малим гідроелектростанціям потужністю менше 10 МВт. За даними відомства в Австрії працює понад 5 000 таких міні-ГЕС. Їх частка в національному виробництві гідроенергії становить 14% (<1 МВт: 4,6%, 1-10 МВт 9,3%).

Попри те, що більше 75% австрійського гідроенергетичного потенціалу вже використано, міні-ГЕС будуть будуватися і у майбутньому. Крім того, значна увага приділяється розвитку технологій у галузі та модернізації існуючих станцій для підвищення ефективності їх роботи. Для стимулювання розвитку гідроенергетики в Австрії ГЕС потужністю 2-20 МВт отримують інвестиційну субсидію, а станції потужністю менше 2 МВт можуть вибирати між зеленим тарифом та інвестиційною субсидією. Серед незмінних переваг гідроенергетики у Міністерстві називають значні обсяги виробництва відновлюваної енергії, висока ефективність (близько 90%), можливість зберігати та виробляти електроенергію за запитом, гнучкість та регуляторна сила, що забезпечує стабілізацію мережі у тому числі для інтеграції нестійких відновлюваних джерел, таких як вітер і сонце.

Дотримання екологічних стандартів

Будучи членом ЄС, Австрія має зобов’язання застосовувати Європейську рамкову директиву про воду. Вона зокрема вимагає, щоб нові проекти не погіршували екологічний стан річок («Принцип не-погіршення стану»), а також наявні додаткові природоохоронні ареали. Як пояснює доктор Вероніка Коллер-Креймел, вплив на екологію річок пов'язаний з чутливістю річки, вже існуючих тисків і їх впливів, кумулятивного впливу та типу гідроелектростанції. За словами експерта, малі та міні-гідроелектростанції зазвичай не призводять до погіршення екологічного стану річки, якщо встановлені рибоходи забезпечують міграцію риб та санітарний пропуск води.

Гідроенергетика не стоїть на місці

В Австрії існує багато цікавих проектів з будівництва міні-ГЕС з «екологічно чистим дизайном», рибоходами та з застосуванням сучасних новинок. Цікавою технологією є, наприклад, рибохід, який виробляє енергію (http://www.hydroconnect.at/), також в країні в процесі будівництва сучасна насосна станція Obervermunt II з цілим рядом новацій (http://www.obervermuntwerk2.at/).

Австрійці переконані: розумний підхід до будівництва гідроелектростанцій дозволяє не тільки досягти вигоди для громад, але й зберегти природу. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка