Чилі запустить будівництво електролізерів потужністю 5 ГВт для виробництва «зеленого» водню

До 2025 року у Чилі планують запустити будівництво 5 ГВт електролізних потужностей для виробництва «зеленого» водню.

Про це йдеться у водневій стратегії, яку уряд країни представив на конференції "Chile 2020: Green Hydrogen Summit", передає renen.

Документ також передбачає виробництво у Чилі "зеленого" водню за найнижчою у світі ціною до 2030 року і входження країни у трійку найбільших експортерів до 2040 року.

Відповідно до стратегії сектор зеленого водню забезпечить створення 100000 робочих місць та інвестиційні потоки у розмірі 200 мільярдів доларів у наступні 20 років.

Міністр енергетики Хуан Карлос Джобет детально виклав план дій з перетворення Чилі у світового лідера у виробництві та експорті зеленого водню. "Воднева галузь може стати настільки ж значущою для національної економіки, як і гірничодобувний сектор, - зазначив міністр. - Крім того, вона допоможе процесу декарбонізації деяких видів виробничої діяльності, таких як гірничодобувна промисловість і сільське господарство, підвищивши їх міжнародну конкурентоспроможність".

Зелений водень - це стратегічна можливість для Чилі, наголосив міністр енергетики. "Наша країна є ідеальним місцем для виробництва та експорту екологічно чистого водню та його похідних, включаючи аміак, метанол та синтетичне паливо, - пояснив Хуан Карлос Джобет. - Різні дослідження, в тому числі аналіз Міжнародного енергетичного агентства та McKinsey & Company, показують, що величезні запаси відновлюваних джерел енергії дозволяють виробляти найбільш конкурентоспроможний зелений водень на планеті і у великих масштабах».

Зелений водень дозволить Чилі експортувати поновлювані джерела енергії у світ, каже президент країни Себастьян Піньєру. "Водень дозволить робити ставку на збалансований розвиток по всій країні, а також сприятиме розвитку людського капіталу, що є двигуном прогресу і відродження економіки", - уточнює він.

Згідно МЕА, Чилі може виробляти до 160 млн тонн зеленого водню на рік.

Стратегія містить конкретний план дій щодо прискорення впровадження екологічно чистого водню в ключових внутрішніх секторах до 2025 року і виходу на експортний ринок до 2030 року.

Серед них виділяється реалізація раунду фінансування на суму 50 млн доларів США для проектів з виробництва екологічно чистого водню, щоб допомогти інвесторам закрити технологічні прогалини і напрацювати перший досвід. Паралельно з цим буде створена оперативна група-task-force - для моніторингу процесу видачі дозволів і розробки пілотних водневих проектів.

Також будуть вивчені механізми квотування для збільшення попиту на це чисте паливо-досвід, аналогічний успішно застосованому для просування поновлюваних джерел енергії.

Для формування внутрішнього попиту буде створена робоча група за участю державних компаній, щоб прискорити впровадження зеленого водню в їх діяльність і у їх постачальників. Стратегія також спрямована на те, щоб водень враховувався у процесах територіального планування (розвитку інфраструктури).

Міністерство відіграватиме активну роль у формуванні нових стандартів, щоб гарантувати визначеність планування.

Вода є важливою сировиною для виробництва зеленого водню, тому відповідальне використання води також закладено в стратегію уряду.

Чилі очікує, що "зелений" водень стане одним з ключових секторів економіки, оскільки має значний потенціал у галузі поновлюваних джерел енергії. За прогнозами, сонце може стати основним джерелом електроенергії в країні до 2030 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка