Чилі планує експортувати сонячну енергію в Азію по підводному кабелю протяжністю 15000 км

Чилі планує експортувати транспортування сонячної електроенергії в Азію по підводному кабелю довжиною 15 тисяч кілометрів.

Мегапроект Antípodas(Антиподи) представив президент Чилі Себастьян Піньєра на минулому тижні, передає revistaei.cl

«Коли у нас ніч, в Азії день, коли у нас зима, у них літо: у нас є пустелі з найвищим рівнем сонячної радіації у світі і величезний потенціал для виробництва чистої, відновлюваної та економічної сонячної електроенергії, яку ми можемо експортувати протягом дня, щоб задовольнити нічний попит на енергію в азіатських країнах, - пояснив президент. - Деякі з них занадто залежать від вугілля і потребують чистої енергії, щоб прискорити досягнення вуглецевої нейтральності".

За словами Себастьяна Піньєри, Чилі збирається експортувати по підводному кабелю 200-600 ГВт, що дозволить уникнути до 1,6 млн тонн викидів СО2 на рік, що еквівалентно 4,5% від загальних світових викидів.

Проект амбітний і потребує додаткових досліджень і стратегічних союзів з азіатськими країнами – потенційними покупцями сонячної електроенергії, додав президент.

Чилі може виробляти сонячну електроенергію за надзвичайно низькою вартістю і також готується у великих масштабах експортувати цю енергію у вигляді зеленого водню/аміаку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка