Чернігівські еко-активісти збирають новорічні ялинки, щоб втопити їх у озері

Активісти чернігівської громадської організації «Еко-місто» пропонують містянам не викидати новорічні дерева на смітники, а віддати їх для оздоровлення екосистеми озер, повідомляє сайт 0462.ua.

Еко-активісти посилаються на досвід американців, які збирають новорічні дерева, для подальшого занурення їх в озера. Сухі дерева створюють своєрідні рифи, в яких можуть ховатися мальки, щоб їх не з'їли великі риби. Також ялинки стимулюють ріст водоростей і рятують екосистему озер.

З цією метою в штатах Іллінойс та Арізона збирають до тисячі новорічних дерев щорічно. Їх скріплюють по 2-3 штуки, а потім викидають у воду з 25-кілограмовим вантажем (інакше вони просто плаватимуть на поверхні води). Дерева перегнивають у воді приблизно 4-5 років. Таку ж ідею хочуть реалізувати в Чернігові. У всіх охочих дерева прийматимуть по вул. Бобровицькій, 62 (приватний сектор біля Березового гаю). Вже 22 січня новорічні дерева занурять у воду в затоці Десни поблизу човнової станції – там, де риби збираються на нерест. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка