Чернігівець вирощує швидкоростуче дерево для виробництва екологічних меблів

Чернігівець Павло Славінський почав вирощувати павловнію для виготовлення екологічних меблів.

Деревами, які швидко ростуть, чоловік зацікавився після повернення з АТО, передає format.cn.ua

"Зимою натрапив на дуже гарні фото павловнії в інтернеті, почав вивчати, чи можна таке дерево використовувати у комерційних цілях, - згадує він. - Потім знайшов хлопця, теж атовця, який вирощує в Ічнянському районі павловнії, замовив насіння – і почав вирощувати саджанці".

Павло Славінський прочитав чимало літератури, в якій описано, як вирощувати швидкоростуче дерево. «Павловнія адаптована до нашого клімату і витримує температуру до - 30 градусів, - розповідає він. – Це дерево має дуже великі жовті, сині, фіолетові квіти діаметром 10-15 сантиметрів, які квітнуть від 40 до 60 днів».

Паловнія дуже цінний медонос, продовжуує Павло Славінський. «Уявіть дерево розміром 25-30 метрів заввишки, яке повністю вкрите квітками! – розповідає він. - Воно дуже швидко росте і в Європі його використовують саме як комерційну деревину, яка дуже швидко відновлюється".

Павловнію, яка виростає до 30 метрів заввишки і в діаметрі до сорока сантиметрів за вісім років, Павло Славінський збирається використовувати для виготовлення еко-меблів. «З одного дерева виходить куб комерційної деревини, - розповідає чернігівець. – Павловнію можна зрізати під корінь чотири рази і вона відростає – тобто, засадив поле раз і на 50 років забезпечений деревиною».

Зараз Павло Славінський вже має близько 500 невеличких саджанців, які збирається висадити на двох гектарах землі, які отримав від держави, і на ділянках своїх побратимів, яких має намір залучити до проекту.


Чернігівець розраховує засадити близько шість гектарів.

"Після війни тягне до землі, - каже він. - Багато побратимів займається сільським господарством: хтось вирощує капусту, хтось горіхи саджає".

Поки Павло Славінський витратився лише на закупівлю насіння. Теплицю з павловнією розмістив поряд з майстернею і постійно наглядає за саджанцями.

"Дуже багато насіння пропало через те, що я не мав досвіду вирощувати після посадки в соти, - згадує чернігівець. – Зараз кілька разів на день бігаю: поливаю, висаджую».

Дружина Павла Славінського підтримує захоплення чоловіка. "Дуже тішуся, як він вивчає всю цю інформацію, як він ретельно прораховує кожен крок! - говорить вона. - Назва дерев, які він вирощує, співзвучна з його ім'ям: Павло вирощує павловнії ".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка