"Черкасиобленерго" виплатило у 2017 році власникам домашніх сонячних станцій 2,5 млн грн

У 2017 році ПАТ "Черкасиобленерго" виплатило власникам домашніх сонячних електростанцій понад 2,5 млн гривень за вироблену електрику. 

На таку суму держпідприємство придбало у домогосподарств майже 430 тисяч кВт-год «сонячної» електроенергії, передає Інфоміст

«У липні домашня електростанція потужністю 30 кВт здатна генерувати близько 4110 кВт*год, а це понад 24 тисячі гривень у найспекотніший місяць, - пояснюють в обленерго. - У грудні така станція даватиме 114 кВт-год, а це лише 670 грн». 
У першому кварталі 2018 року "зелений" тариф для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, становить 587,05 коп/кВт·год.

На даний момент на Черкащині встановлено 82 домашні і 5 промислових СЕС. Два договори знаходяться у "Черкасиобленерго" на стадії підписання. 

Особливість процедури встановлення та підключення до мережі сонячної електростанції регламентована спеціальною постановою НКРЕ "Порядок продажу, обліку та розрахунків за вироблену електричну енергію з альтернативних джерел енергії об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств".

За словами заступника технічного директора з перспективного розвитку ПАТ "Черкасиобленерго" Володимира Рєзніка, процедура підключення сонячної електростанції має кілька етапів. 
«У кожного власника приватного домогосподарства, який хоче встановити сонячну електростанцію, у договорі про користування електричною енергією дозволена потужність повинна бути не меншою, аніж потужність інвертора СЕС, - пояснює енергетик. – Для цього необхідно подати відповідну заяву та пакет документів, що передбачений затвердженими НКРЕ "Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж».
Договір про приєднання до електричних мереж передбачає, що замовник сплачує вартість приєднання до електричних мереж, а електропередавальна організація зобов'язана надати послугу з приєднання у термін, передбачений правилами: забезпечення надійного та якісного електропостачання, наприклад, 30 кВт від мереж ПАТ "Черкасиобленерго", продовжує Володимир Рєзнік. 
«Для цього проводиться реконструкція електромереж: заміна проводу, в деяких випадках - встановлення розвантажувальних трансформаторних підстанцій, - каже енергетик. - Замовник платить за ці послуги ставку за стандартне приєднання: цьогоріч НКРЕ затведило наступні ставки: від 1 до 16 кіловат - для міст 1512 грн за кВт, для села - 1752, понад 16 до 50 кВт - 876 та 1128 грн за кВт відповідно».
Так, підключення електроустановки потужністю 30 кВт у сільській місцевості обійдеться у майже 34 тисячі гривень, наголошує Володимир Рєзнік. «Коли відбулася оплата, ми будуємо електричні мережі та встановлюємо прилади обліку для споживання", - розповідає енергетик. 

Після появи у договорі про користування необхідної потужності власник домогосподарства пише заяву-повідомлення та надає однолінійну схему підключення генеруючої установки, продовжує Володимир Рєзнік. 
«За кошти замовника встановлюється лічильник, який обліковує електроенергію в обох напрямках, , - розповідає він. - Укладається договір купівлі-продажу електричної енергії з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватного домогосподарства, на підставі якого ПАТ "Черкасиобленерго" купує у приватного домогосподарства різницю кількості виробленої та спожитої енергії». 
За словами експертів, сьогодні попитом серед населення користуються мережеві сонячні електростанції потужністю 10, 20 і 30 кВт. Вартість СЕС потужністю 10 кВт коливається у межах 9 тисяч доларів, 20 кВт - близько 15 тис. доларів, 30 кВт – у межах 21 тис. доларів. «Сонячна 10-кіловатна електростанція окупиться за 4-4,5 роки лише за ідеальних умов: розташований на південь, без затінень дах з кутом нахилу у 30-45 градусів», - пояснюють експерти.

У 2015 році у Черкаській області встановили перші шість домашніх сонячних електростанцій, у 2016 – їх кількість збільшилась до 35-ти. 


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка