Черкаси щорічно економлять понад 19 млн грн завдяки новим котлам і будинковим тепловим пунктам

Переведення котельні на біопаливо, встановлення когенераційних установок, заміна застарілих аварійних мереж та облаштування житлових будинків індивідуальними тепловими пунктами дозволяє Черкасам щорічно економити понад 19 млн гривень. 

Чотири проекти з впровадження енергоощадних технологій комунальному підприємству "Черкаситеплокомуненерго" вдалося реалізувати за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку ЄБРР. 

Так, щорічно заощаджувати 4 млн гривень Черкасам дозволяє введена в експлуатацію у серпні 2012 року котельня, яка працює на твердому паливі. А саме дерев'яній трісці, яка закуповується на черкаських підприємствах і дає змогу останнім залишатись на плаву.

Значну економію коштів забезпечило місту і встановлення когенераційних установок, які разом з теплом дозволяють черкаським тепловикам виробляти власну електроенергію для потреб підприємства та на продаж. На додачу, завдяки оновленню котлів у газових котельнях місто зменшило використання газу.  

Разом з тим обласний центр зменшив втрати тепла на 8%, замінивши понад 30 км застарілих аварійних мереж на попередньо ізольовані труби. Примітно, що сьогодні в деяких містах України рівень втрат тепла через діряві труби сягає 30-40%.

І – нарешті, за три місяці опалювального сезону 2014-2015 рр. Черкаси зменшили нераціональне використання тепла і заощадили ще 4 млн гривень. Таких результатів вдалося досягнути завдяки встановленню у 103 багатоповерхових житлових будинках міста індивідуальних теплових пунктів, які дозволяють регулювати використання теплової енергії. 

Завдяки енергоощадним технологіям, впровадженим за кредити ЄБРР, Черкаси нині мають майже найнижчі тарифи на опалення - серед 34 теплопостачальних підприємств обласного значення місто за вартістю тепла посідає 8 місце. Зараз за двокімнатну квартиру в 50 м. кв. черкашчани платять 460 гривень, тоді як без проведення енергоефективних заходів ця сума б сягала 550-600 гривень. 

Після підвищення вартості газу для населення, упевнені черкаські тепловики, економічний ефект від запровадження енергоощадних технологій зросте у кілька разів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка