Черкаський студент створив автономну систему метеоспостереження для фермерів

22-річний студент Назарій Романченко з Черкас створив автономну систему метеоспостереження для фермерів, яка може вимірювати температуру, рівень радіації, аміаку, чадного газу в навколишньому середовищі, пише сайт in.ck.ua.

Завдяки мобільній системі фермер може віддалено спостерігати за процесами, що відбуваються в нього на полі. Система розрахована й на надзвичайні ситуації: під час землетрусів чи хімічних атак вона прокладатиме безпечний маршрут. Ідея винаходу у студента виникла після того, як до університету звернулася агропромислова фірма з пропозицією створити систему-аналог закордонного обладнання, яке дуже дороге для українських фермерів – від 500 до 3000$.


«Вже на початку осені минулого року я почав розробляти апаратну і програмну частини винаходу. Точної ціни зараз сказати не можу, адже все залежить від потреб користувача в тому чи іншому параметрі вимірювання та візуального зображення на сервері. Також на ціну впливає побудова графіків, залежностей, розрахунок, прогнозування. Але все ж таки це буде значно дешевше, а в технологічному плані – більш революційно, ніж закордонні метеосистеми. Такого обладнання ніде у світі ще немає, – говорить Назарій».

Система почала працювати в тестовому режимі з грудня. Її створила невелика команда – завідувач кафедри радіотехніки, телекомунікаційних і робототехнічних систем, лаборант, аспірант і розробник серверної частини сайту. За словами Назарія, проект може стати базовим варіантом для розгортання національної системи безпеки, яка забезпечує цілодобовий контроль потрібних параметрів. Також він планує створити систему екстреного сповіщення і евакуації при надзвичайних ситуаціях. Сервер будуватиме на карті всі дані та безпечний маршрут евакуації. Досі такий варіант розвитку цієї розробки не розглядав жоден виробник. Система підключається з мобільного по GPRS-каналу або через Wi-Fi, а тому доступна по всьому світу. Користувач отримує всі дані напряму, без посередників. Назарій нині шукає партнерів для розвитку свого винаходу і найближчим часом планує через додаткові датчики збільшити радіус передачі даних до двох кілометрів по прямій видимості. Кожен датчик може бути ретранслятором, це дасть змогу збирати всі дані на величезній території, наприклад, по Черкасах. Однієї такої метеостанції буде мало на все місто, але кілька покриють всю територію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: